Film: Malí letci / Sky Kids / The Flyboys (2008)

Dňa 28. septembra 2004 pristáli dvaja dvanásťroční chlapci s dvojmotorovým lietadlom na ceste 89 v Arizone. Okolnosti tohto prípadu neboli nikdy úplne objasnené. Čo sa s chlapcami dialo potom, čo ich polícia dopravila do ich domovov je neuveriteľné.

Dej filmu

Prevedenie filmu Malí letci je akčné a dobrodružné ako z typických filmov deväťdesiatych rokov, čím si film hneď získa srdcia vybranej skupiny divákov. Niečo ako MacGyver v modernom prevedení.

Hlavnými hrdinami sú dvaja chlapci, ktorí sa dostávajú zhodou okolností do lietadla, ktoré vzlietne a po čase ho piloti opustia. Lietadlo patrí istému mafiánovi a bolo naložené bombou, ktorá ho mala zlikvidovať, aby mafia prišla trochu krkolomným spôsobom k balíku peňazí.

Chlapci sa po pristátí lietadla dostávajú do hľadáčika mafiánov, ktorí si chcú preveriť, čo všetko pred odletom chlapci videli. Neskôr sa situácia kvôli jednému mentálne ješdnoduchšiemu komplicovi dosť zamotá a začína sa ďalší boj o život.

Rodinný film Malí letci ukazuje čo je v medziľudských vzťahoch dôležité a ako dobrota, priateľstvo a hrdinstvo malých chlapcov dokážu premieňať aj srdcia dospelých.

Dobrodružný / Rodinný
USA, 2008, 118 min
Réžia: Rocco Devilliers;
Hrajú: Jesse James, Reiley McClendon, Stephen Baldwin, Tom Sizemore, Robert Costanzo, Joanne Baron, Tommy Hinkley, Dylan Kasch, Jennifer Slimko, David Stevens, Jesse Plemons, Garret Sato, Harrison Young, Blaire Baron;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide):

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Asi 3x tričko alebo šaty na ramienka aj s väčším výstrihom. 2x bozkávanie sa zaľúbencov.

Násilie a brutalita:

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Viac krát božekovanie. 1x nadávka “idiot”. 1X nadávka “blbec” od rehoľnej sestry.

Alkohol/Drogy/Fajčenie: Rehoľná sestra, z ktorej cítiť, že potajomky chodí fajčiť cigarety, ale nakoniec s tým prestane. Popíjanie alkoholu hlavným hrdinom raz v bare a 1x opitosť. Petrov otec pijúci alkohol. 1X opitý bezdomovec zo zboru.

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:

Iné: Darovanie peňazí bezdomovkyni namiesto napríklad jedla.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.