Film: Môj kamoš obor / Obr Dobr / The BFG (2016)

Kamoš Obor je milý a kamarátsky spoločník. Má však jeden veľký problém. Môže spolu s jedným malým dievčatkom zvíťaziť nad hroznými, ozrutnými obrami – ľudožrútmi, ktorí šíria strach po celej krajine? Fantasy film zameraný najmä na detského diváka, od režiséra Stevena Spielberga.

Film_Obr_Dobr_2016

Dej filmu

Sirota Sophia je jedného dňa unesená tajomným obrom potulujúcim sa ulicami nočného mesta. Postupne zisťuje, že obor je celkom sympatický chlapík, ktorý jej nechce ublížiť, len sa snaží chrániť svoju anonymitu.

Obra začne Sophia volať Kamoš obor. Postupne spoznáva pozoruhodné postupy chytania a tvorby snov, ktorým sa Kamoš obor celé roky venuje.

Všetko by bolo celkom fajn, nebyť ďalších oveľa väčších a nebezpečnejších obrov, ktorí Kamošovi obrovi strpčujú jeho život. Sophia to nehcce nechať len tak a preto vymyslí plán.

Fantasy / Rodinný / Dobrodružný

USA / India, 2016, 117 min

Réžia: Steven Spielberg;

Hrajú: Mark Rylance, Ruby Barnhill, Bill Hader, Penelope Wilton, Rebecca Hall, Jemaine Clement, Michael Adamthwaite, Adam Godley;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita: 
Šikanovanie obra inými obrami aj násilnými spôsobmi.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 
Asi 3x branie Božieho mena v rôznej podobe.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 
1x viacerí opití muži na ulici.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Viacero scén, ktoré môžu na menšie deti pôsobiť strašidelne.
Iné: 
V jednom momente táranie Sophie o hodine bosoriek. Sophia hovorí v jednej scéne, že kradne a klame. Kamoš obor počas celého filmu komolí gramatiku, čo môže pôsobiť hlavne na dospelých divákov dosť otravne.
Vhodnosť pre deti od: 
9

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.