Film: Zázraky z neba / Miracles from Heaven (2016)

Skutočný príbeh inšpirovaný udalosťami v rodine Beamových, kde ťažký boj, zúfalstvo a strata viery sa stávajú postupne stále viac súčasťou ich života. Až do dňa, keď ich dcéra Anna zažije vážnu nehodu.

Film_Zazraky_z_neba_2016

Dej filmu

Malá Anna bola veselé zdravé dievčatko. Od určitého času sa u nej začnú vyskytovať problémy s trávením. Lekári nevedia najskôr zistiť skutočnú príčinu jej problémov. Napokon sa zistí, že Anna trpí nevyliečiteľným ochorením tráviacej sústavy.

Nepomôže ani návšteva najväčšieho špecialistu na tieto ochorenia. Pozitívom je aspoň nadobudnutie čiastočnej nádeje.

Viacerí priatelia v cirkevnom zbore im sťažujú situáciu aj tým, že si myslia, že za ich problémami musí byť nejaký hriech. Je to však v rozpore s viacerými Biblickými veršami.

Keď sa Anna jedného dňa vyškriabe so svojou sestrou na práchnivý strom stane sa nepríjemná vec. Anna spadne do prehnitej dutiny niekoľkometrového kmeňa stromu. Prežije klinickú smrť a zažije pozoruhodný zázrak.

Dráma
USA, 2016, 109 min
Réžia: Patricia Riggen;
Hrajú: Jennifer Garner, Queen Latifah, Martin Henderson, John Carroll Lynch, Brighton Sharbino, Bruce Altman, Kylie Rogers, Eugenio Derbez, Gregory Alan Williams, Wayne Pére, Rhoda Griffis, Giovanni Rodriguez, Jordan Price, Brandon Spink, Kevin Sizemore;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Jeden krát muž bez trička a pár krát ženy v obtiahnutom oblečení alebo raz v kratšej sukni. Asi 1x bozkávanie sa manželov.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Jeden krát drzá dcéra voči otcovi.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.