Film: Přemožitel / Overcomer (2019)

Film s hlbokými myšlienkami muža ľutujúceho svoj patologický život a zranenia, ktoré spôsobil mnohým ľuďom v jeho okolí. Príbeh o odpustení, obrátení a viacerých víťazstvách.

Dej filmu

Tréner John Harrison sa pod vplyvom neočakávaných udalostí musí preorientovať z vedenia basketbalového tímu na trénovanie jednej astmatickej bežkyne. Po čase sa John zoznamuje v nemocnici s Thomasom, ktorý sa taktiež venoval v minulosti behaniu. John sa s ním spriatelí a získava od neho rady pre svoju novú trénerskú prax. Neskôr John zisťuje, že Thomasa z nemocnice spája s jeho zverenkyňou popretŕhané rodinné puto. Začína sa boj o čas, odpustenie a odhaľovanie vlastnej identity.

Film Premožiteľ má zopár nedostatkov z hľadiska prílišnej predvídateľnosti deja, prípadne z dôvodu gýčovito pôsobiacej náhlej premeny viacerých postáv. Tieto mínusy sú vykompenzované hlbokými odkazmi, ktoré si môže zobrať k srdcu zvlášť každý otec rodiny, ktorý chce byť milujúcim manželom a vzorom pre svoje deti.

Dráma
USA, 2019, 119 min
Réžia: Alex Kendrick;
Hrajú: Alex Kendrick, Ben Davies, Priscilla C. Shirer, Shari Rigby, Bruce Marchiano, Kendrick Cross, Cameron Arnett, Les Best, Karen Boles, Micah Lynn Hanson;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Niekoľko krát žiačky behajúce v krátkych šortkách a tielkach, čo nie je najšťastnejší príklad pre dievčatá, z hľadiska ich formovania k slušnému obliekaniu. Pár krát ženy v obtiahnutých džínsoch alebo v roztlieskavačka v minuskni v pozadí.

Násilie a brutalita:

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 1x božekovanie.

Alkohol/Drogy/Fajčenie:

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:

Iné:

Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.