Film: Saving God (2008)

Dráma
Kanada, 2008, 90 min
Réžia: Duane Crichton
Hrajú: Ving Rhames, Dean McDermott, Ricardo Chavira, Dwain Murphy, Genelle Williams, Kim Roberts, Kate Todd, K.C. Collins, Kathy Maloney;

Film o priateľstve, vzájomnej opore, schopnosti zmeniť svoj život s Božou pomocou a o tom ako ani pád do ťažkého hriechu nemusí znamenať koniec. Duchovné obrátenia vo filme nepôsobia nejak silene, pretože pastor Cane a drogoví díleri majú mnoho spoločného – prekračovanie zákona, i keď v prípade Canea je to minulosť. Cane zločincom rozumie.

Dej filmu
Cane bol niekoľko rokov vo väzení za vraždu. Vo väzení našiel cestu k Bohu a stal sa z neho ohlasovateľ evanjelia. Po prepustení, prichádza na miesto odkiaľ pochádza, ako pastor a kazateľ. Duchovný život je na tom mieste takmer mŕtvy a on sa pokúša o jeho obnovu. Mnohí na neho, ale stále pozerajú len ako na vraha a zločinca. Napriek tomu má odvahu postaviť sa aj na obranu ľudí, ktorí sú zapletení do obchodu s drogami, na ktorom sa priživujú miestni príslušníci gangov. Takým je napríklad aj Norris, ktorý sa živí predajom drog. S pomocou pastora Canea chce s tým skoncovať. Avšak vyslobodenie zo života dílera drog nie je také jednoduché. Napokon Norrisa zavraždia, ale jeho smrť je začiatkom k obráteniu vodcu dílerov Blazea.
Vo filme je poukázané aj na to ako ďaleko je život a uplatňovanie evanjelia u mnohých vodcov v cirkvi.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita: Viac krát bitka, napadnutie nožom, ohrozovanie zbraňou, 1x vražda úderom do hlavy.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Neuvážené prisahanie.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Obchodovanie s drogami. Ashleyna matka niekoľko krát fajčiaca cigaretu.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Norris a jeho priateľka Ashley čakajú dieťa ale nie sú zosobášení. Mediálne známy reverend má záujem o služby prostitútky.
Vhodnosť pre deti od: 15

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment