Film: Záchrana Boha / Saving God (2008)

Film o tom ako ani pád do ťažkého hriechu nemusí znamenať koniec. V drsnom černošskom prostredí sa Cane snaží prostredníctvom svojho svedectva ukázať ľuďom iný život, než aký žili doteraz. V ťažkých situáciách dôveruje Bohu a uvedomuje si, že on sám ľudí nedokáže zmeniť, jedine s pomocou Krista.

SavingGod1

Dej filmu

Cane bol niekoľko rokov vo väzení za vraždu. Vo väzení našiel cestu k Bohu a stal sa z neho ohlasovateľ evanjelia.

Po prepustení, prichádza na miesto odkiaľ pochádza, ako pastor a kazateľ. Duchovný život je tam takmer mŕtvy a Cane sa pokúša o jeho obnovu. Mnohí na neho, ale stále pozerajú len ako na vraha a zločinca.

Napriek predsudkom a obavám, má odvahu postaviť sa aj na obranu ľudí, ktorí sú zapletení do obchodu s drogami, na ktorom sa priživujú miestni príslušníci gangov. Takým je napríklad aj Norris, ktorý sa živí predajom drog.

S pomocou pastora Canea chce Norris s obchodovaním s drogami skoncovať. Avšak vyslobodenie zo života dílera drog nie je také jednoduché.

Napokon Norrisa zavraždia, ale jeho smrť je začiatkom k obráteniu vodcu dílerov Blazea.

Dráma
Kanada, 2008, 90 min
Réžia: Duane Crichton;
Hrajú: Ving Rhames, Dean McDermott, Ricardo Chavira, Dwain Murphy, Genelle Williams, Kim Roberts, Kate Todd, K.C. Collins, Kathy Maloney;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita: Viac krát bitka, napadnutie nožom, ohrozovanie zbraňou, 1x vražda úderom do hlavy.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Neuvážené prisahanie.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Obchodovanie s drogami. Ashleyna matka niekoľko krát fajčiaca cigaretu.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Norris a jeho priateľka Ashley čakajú dieťa ale nie sú zosobášení. Mediálne známy reverend má záujem o služby prostitútky.
Vhodnosť pre deti od: 15

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.