Film: Pollyanna (2003)

Film o dievčatku menom Pollyanna, ktoré rozdáva radosť a optimizmus do pochmúrneho života dospelých. Jej lekciám lásky, pokory a úprimnosti skôr alebo neskôr nedokáže vzdorovať ani ten najväčší chronický mrzút.

Film_Pollyanna_2003

Dej filmu

Pollyanna, ktorá prišla o mamu aj o otca, prichádza bývať ku svojej nevrlej tete Polly. Pollyanna zisťuje, že mnohí ľudia v jej novom bydlisku v Novom Anglicku, sú rovnako nevrlí ako jej teta.

Pollyanna srší dievčenským optimizmom a učí ľudí, ktorých stretáva, hrať „radostnú hru“, ktorú ju naučil jej otec. Takto prináša v každej situácii do života iných svetlo a dobrú náladu.

Postupne sa mestečko začína meniť a mnohí si k Pollyanne vybudujú vrelý vzťah. Situácia sa však obracia a pomoc a podporu ostatných potrebuje Pollyanna.

Citlivý film natočený s citom pre dobovú atmosféru anglického vidieka, bez zbytočnej hollywoodskej pompéznosti.

Dráma / Rodinný

Veľká Británia, 2003, 99 min

Réžia: Sarah Harding;

Hrajú: Georgina Terry, Amanda Burton, Pam Ferris, Kate Ashfield, Tom Bell, Tom Ellis, David Bamber, Kenneth Cranham, Nicola Duffett, Greg Bennett;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita: Rozprávanie pár krát o “milencoch”, ale mienené v zmysle páru zaľúbených. Scéna bozkávajúcich sa snúbencov. Muž s odhalenou hruďou.
Násilie a brutalita: 
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 
Asi 1x vyslovenie “pre Boha”.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: 
Žena navrhne Pollyanne hrať karty o peniaze. Necitlivé a odmerané tetine správanie voči Pollyanne. Pollyanna učí druhých ľudí žiť radostne, ale keď na ňu doľahne väčšie trápenie, sama dočasne stráca radosťa optimizmus. Osirelý chlapec drzo sa správajúci k dospelým v asi dvoch scénach.
Vhodnosť pre deti od: 
9

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.