Film: Vykupiteľská láska / Redeeming Love (2022)

Redeeming Love je príbeh o skutočnej bezhraničnej láske, ktorá zachraňuje a lieči. Množstvo ľudí si pri pohľade na Michaela, milujúceho prostitútku Angel, pomyslí, že je to šialenec, ale toto “šialenstvo” potrebuje viac alebo menej zažiť každý z nás. Vykupiteľská láska je film, ktorý si zapamätáte na veľmi dlho, pretože je to špička romantického žánru.

Movie_Redeeming_Love_2022

Dej filmu

Angel bola v detstve predaná na prostitúciu. Po rokoch ťažkého života a sebaničenia stretáva Michaela Hosea. Michael je farmár, ktorý Angel miluje od prvého okamihu ako ju zbadá.

Na to, aby Michael získal Angel, obetuje veľkú časť svojho majetku. Žiaľ ani to nestačí. Angel je natoľko dozraňovaná, že neverí v skutočnú lásku a nevie milovať. Michael sa však nevzdáva.

Na jednej strane sa Michael snaží rešpektovať slobodu krásnej Angel, na druhej strane robí čo môže, aby ju vytrhol z pazúrov špiny a démonov tohto sveta a daroval jej život naplnený láskou na svojej farme. Hľadanie stratenej sebahodnoty, je však v prípade Angel, dlhý a náročný boj.

Michael je prototypom muža, ktorého podanie vernosti a manželského vzťahu len tak ľahko v inom filme nenájdete, ak vôbec. Michaelovo “šialenstvo” je práve spodobnením Božej lásky.

Kvôli téme prostitúcie obsahuje film aj určité sexuálne scény, ktoré sú ale spracované podľa možností decentne a citlivo. Z týchto dôvodov sa jedná o film skôr vhodný až pre dospelé publikum.

Dráma / Romantický
USA, 2022, 134 min
Réžia: D. J. Caruso;
Scenár: Francine Rivers;
Hudba: Brian Tyler, Breton Vivian;
Hrajú: Abigail Cowen, Tom Lewis, Famke Janssen, Logan Marshall-Green, Nina Dobrev, Livi Birch, Eric Dane, Brandon Auret, Jamie-Lee O’Donnell;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita: Viac krát perverzné verbálne narážky. Viaceré sexuálne scény (dokonca 1x incest), ktoré sú ale spracované podľa možností decentne a citlivo. Viac krát žena v šatách odhaľujúcich rôzne partie tela.
Násilie a brutalita: 
Viac krát bitie iného človeka. Zaškrtenie muža. Spáchanie samovraždy výstrelom do hlavy. Zabitie ženy a pohodenie jej tela na ulici. 1x scéna s naznačeným násilným potratom a sterilizáciou.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 
1x nadávka “sukin syn”. Zahodenie kríža do mora.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 
Viac krát pitie alkoholu.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: 
Vhodnosť pre deti od: 18

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.