Film: Veľký červený pes Clifford / Clifford the Big Red Dog (2021)

Príjemná rodinná komédia s názvom Veľký červený pes Clifford je zábavný film, pri ktorom sa nebudete nudiť. Samozrejme, ak ste alergický na neustále vrtenie chvostom, očuchávanie zadkov alebo rôzne filmové klišé, nie je to film celkom pre vás. Ale deti, si tento film užijú.

Movie_Clifford_the_Big_Red_Dog_2021

Dej filmu

Hlavná hrdinka Emily získava Clifforda ako malé šteniatko pri jednej návšteve stanu podivného pána predávajúceho ešte podivnejšie zvieratá.

Clifford je roztomilé šteniatko a zdá sa, že jediná divná vec na ňom je jeho červené sfarbenie. Clifford sa stáva Emiliným dobrým priateľom a dôležitou oporou, keďže v škole je šikanovaná namyslenými spolužiačkami.

Emily dostala prísľub, že Clifford vyrastie na veľkého psa a jeho veľkosť bude závisieť od Emilinej lásky. Keďže Emiliná láska je veľká, z Clifforda sa stáva nadpriemerne veľký pes. S tým sa malé problémy menia na veľmi veľké.

V malom mestskom byte je život s Cliffordom značne nepraktický, ale Emily sa ho nechce vzdať. Poriadna dávka adrenalínu začína, keď s Cliffordom vyrážajú hlavní hrdinovia do ulíc New Yorku. A keď sa objavujú chamtivci, ktorí chcú získať Clifforda pre seba.

Rodinný / Komédia / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2021, 96 min

Réžia: Walt Becker;

Predloha: Norman Bridwell (kniha);

Hrajú: Darby Camp, Jack Whitehall, Izaac Wang, John Cleese, Sienna Guillory, Tony Hale, David Alan Grier, Horatio Sanz, Paul Rodriguez, Russell Peters;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita: Emilyn strýko v jednom momente spomínajúci svoju expriateľku, po rozchode s ktorou, musel začať bývať v dodávke.
Násilie a brutalita: 
Asi 2x viac menej komicky poňatá bitka.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 
Po 1x vyslovenie “idiot”, “prisahám”, “pre Boha”.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: 
Viac krát sa vyskytujúce klamanie.
Vhodnosť pre deti od: 
9

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.