Film: Togo (2019)

Skutočný príbeh o prekonávaní hraníc svojich možností. Príbeh o obete pre záchranu detí a ich rodičov v odľahlom mestečku v Aljaške. Film o manželskej láske, ktorá nezabúda ani na ostatných.

Movie_Togo_2019

Dej filmu

Sibírsky husky Togo je hlavnou postavou príbehu z roku 1925 o záchrane aljašského mesta Nome pred epidémiou záškrtu. Štafeta 19 tímov bežala v priemere 50 km pre sérum, ale Leonhard Seppala bežal so svojim psím záprahom 425 km. Na jeho čele stál pes Togo.

Seppala sa odhodlá na náročnú cestu, napriek nepriazni počasia. Málokto verí, že cestu zvládne, ale iná možnosť neexistuje. V hre je príliš veľa ľudských životov.

Seppala má psa, ktorý je divokým, vytrvalým a odhodlaným sibírskym huskym. Svojho pána Seppalu má nesmierne rád. Nebyť jeho vytrvalosti a špecifickej povahy, psí záprah by skončil zrejme už po prvých desiatkach kilometrov.

Dráma / Dobrodružný

USA, 2019, 113 min

Réžia: Ericson Core;

Hrajú: Willem Dafoe, Julianne Nicholson, Christopher Heyerdahl, Richard Dormer, Michael Greyeyes, Michael Gaston, Adrien Dorval, Thorbjørn Harr;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita: 1x táranie Seppalovej manželky o milencoch, aby podpichla svojho muža. 2X bozkávanie manželov.
Násilie a brutalita: 
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 
Asi 2x božekovanie. Niekoľko krát nadávanie na šteňa Toga výrazmi ako “diabol”, “satan” a podobne.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: 
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.