Film: Domček v prérii / Little House on the Prairie (2005)

Remake autobiografického rodinného príbehu Laury Ingalls Wilderovej s názvom Domček v prérii je milým a napínavým spracovaním tohto svetoznámeho diela. Jedná sa o filmovú podobu spisovateľkiných spomienok na detstvo, prežité na stredozápade Spojených štátov, keď na významnú časť územia, mali stále vplyv indiánske kmene.

Film_Domček_v_prérii_Disney_2005

Dej filmu

Laura žije so svojou rodinou v domčeku blízko mestečka Pepin vo Wisconsine. Laurin otec sa rozhodne predať dom vo Wisconsine a chce sa presťahovať s celou rodinou do Kansasu.

Cesta do Kansasu je plná prekážok. Musia prekonať zamrznuté jazero, búrlivú rieku a rôzne ďalšie nástrahy. V jednom momente prichádzajú o koňa, ktorého uštipne štrkáč. Našťastie sa nájdu dobrí ľudia, ktorí im darujú dva mustangy.

Po príchode do Kansasu, kde stále žijú Indiáni, im pomáha sused pán Edwards a rodina Scottových. V novom domove na nich čakajú ďalšie nástrahy a problémy, s ktorými sa musia popasovať. Hlavným problémom nie sú ani Indiáni, ktorí sa ich pokúsia vyštvať, ale niekto celkom iný.

Dráma / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2005, 255 min (4 časti)

Réžia: David L. Cunningham;

Hrajú: Cameron Bancroft, Erin Cottrell, Kyle Chavarria, Danielle Chuchran, Gregory Sporleder, Nathaniel Arcand, James Cosmo, Dorian Harewood;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita: 1x žena s odhaleným chrbátom a ramenami. Pár krát bozk manželov.
Násilie a brutalita: 
Prepadnutie Edwardsa Indiánmi a podpálenie jeho domu.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 
1x “pre Božiu lásku, hýb sa”.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 
Fajčenie indiánskej fajky.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Privalenie nohy hrubým brvnom.
Iné: 
Rozprávanie o tom, že pes išiel do neba. Písanie listu Santa Clausovi, ktorý je karikatúrou Mikuláša a Ježiška.
Vhodnosť pre deti od: 
7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.