Film: Splnený sen / Zrození šampióna / The Blind Side (2009)

Zrodenie šampióna je príbehom o sile rodiny, o láske a obetovaní sa pre druhých ako aj o veľkosti darov, ktoré sme dostali od Boha a ktoré by sme mali používať v službe iným. Skutočný príbeh o premene zabudnutého černošského chlapca na jedného z najlepších hráčov amerického futbalu.

Film_Zrozeni_sampiona_2009

Dej filmu

Leigh Anne spoznáva opusteného černošského chlapca Michaela Ohera. Keď sa oboznámi s jeho žlostnou situáciou, rozhodne sa ujať sa ho.

Mike začína chodiť na Wingateskú kresťanskú školu. Jeho výsledky sú takmer vo všetkom podpriemerné až na akési „obranné inštinkty“. Stretáva sa tu ale s veľkou podporou viacerých miestnych učiteľov a jeho nová mama Leigh Anne mu zaobstará osobnú doučovateľku.

Leigh Anne je citlivá žena, ktorá sa svoje jemné vnútro snaží neraz zakrývať svojou ostrosťou. Ako to už v živote býva, nie vždy sa Leigh Anne stretáva s pochopením zo strany okolia, pre to čo robí. Oporou je jej rodina a najmä manžel.

Mike začne po čase žať úspechy v americkom futbale. Všimnú si ho viacerí tréneri kvalitných tímov a začnú Mikeovi dávať lukratívne ponuky. Snaženie Leigh Anne a jej rodiny spolu s Mikeovým talentom je napokon korunované tým, že Mikea prijmú na univerzitu.

Dráma / Športový / Životopisný
USA, 2009, 123 min
Réžia: John Lee Hancock;
Hudba: Carter Burwell;
Hrajú: Sandra Bullock, Quinton Aaron, Kathy Bates, Jae Head, Kim Dickens, Tim McGraw, Rhoda Griffis, Lily Collins, Ray McKinnon, Brett Rice, Tyler Lee Allen, Steve Warren, Chrissy Chambers, Robert Pralgo;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide) Bude ešte doplnené neskôr
Sex, nahota a intimita: Jedna intímna scéna medzi Leigh Anne a jej manželom, ale je relatívne diskrétna. Niekedy dosť príťažlivo až vyzývavo oblečené niektoré ženy.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Božekovanie, jeden krát vulgárny výraz.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 15

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.