Film: Zrození šampióna / The Blind Side (2009)

Dráma / Športový / Životopisný
USA, 2009, 123 min
Réžia: John Lee Hancock
Hudba: Carter Burwell
Hrajú: Sandra Bullock, Quinton Aaron, Kathy Bates, Jae Head, Kim Dickens, Tim McGraw, Rhoda Griffis, Lily Collins, Ray McKinnon, Brett Rice, Tyler Lee Allen, Steve Warren, Chrissy Chambers, Robert Pralgo, IronE Singleton, Joe Chrest;

Big Mike je černošský chlapec, žijúci bez svojich rodičov. Jeho otec odišiel ešte keď bol celkom malý a jeho matka vedie život narkomanky. Na istej škole si všimnú, že má talent na loptové športy, preto sa nechajú presvedčiť, aby ho prijali. Keď pri jednom stretnutí Big Mika s rodinou Leigh Anne, táto žena zisťuje, že Michael Oher nemá poriadne ani kde v noci prespať, rozhodne sa, že ho zoberú k sebe do ich domu. Tak sa začína skutočný príbeh premeny zabudnutého černošského chlapca na jedného z najlepších hráčov amerického futbalu.

Dej filmu
Mike teda začína chodiť na Wingateskú kresťanskú školu. Jeho výsledky sú takmer vo všetkom podpriemerné až na akési „obranné inštinkty“. Stretáva sa tu ale s veľkou podporou viacerých miestnych učiteľov a jeho nová mama Leigh Anne mu zaobstará osobnú doučovateľku.
Leigh Anne je citlivá žena, ktorá sa svoje jemné vnútro snaží neraz zakrývať svojou ostrosťou. Ako to už v živote býva, nie vždy sa Leigh Anne stretáva s pochopením zo strany okolia pre to čo robí. Oporou je jej ale jej rodina a manžel.
Mike začne po čase žať úspechy v americkom futbale. Všimnú si ho viacerí tréneri kvalitných tímov a začnú Mikeovi dávať lukratívne ponuky. Snaženie Leigh Anne a jej rodiny spolu s Mikeovým talentom je napokon korunované tým, že v závere Mikea prijmú, napriek jeho prvotným neúspechom, na univerzitu.
Zrodenie šampióna je príbehom o sile rodiny, o láske a obetovaní sa pre druhých ako aj o veľkosti darov, ktoré sme dostali od Boha a ktoré by sme mali používať v službe iným.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide) Bude ešte doplnené neskôr
Sex, nahota a intimita: Jedna intímna scéna medzi Leigh Anne a jej manželom, ale je relatívne diskrétna. Niekedy dosť príťažlivo až vyzývavo oblečené niektoré ženy.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Božekovanie, jeden krát vulgárny výraz.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od:

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment