Film: Zjavenie vo Fatime / Zjevení ve Fatimě / Apparitions at Fatima (1992)

Panna Mária sa vo Fatime zjavila trom deťom, Lucii, Hyacinte a Františkovi. Boli to deti vychované k úcte k Bohu, ľuďom i prírode. Bez fatimských zjavení by si mnohí cestu k Bohu nenašli. Dokázali to práve cez Pannu Máriu. Ona zaujala miesto po padlom anjelovi, ktorému na začiatku bola daná úloha prinášať Svetlo. Jej slová vo Fatime by mali byť pre nás stále výzvou. Panna Mária hovorí: „Bez modlitby a obetí, bude mnoho duší stratených.“

Film_Zjavenie_vo_Fatime_1992

Dej filmu

Pri prvých zjaveniach vidia deti anjela. Spoločne s ním sa modlia a anjel im odovzdáva prvé posolstvá. Panna Mária sa im začína zjavovať trochu neskôr.

Panna Mária vedie deti k modlitbe, obetavosti a odovzdáva im posolstvá a tajomstvá, cez ktoré varuje svet a prosí, aby sa ľudia obrátili. Túži, aby sa predišlo množstvu zla a utrpenia.

Keď sa informácia o zjaveniach rozšíri, ľudia deťom spočiatku neveria. Nadávajú im, ponižujú ich a deti nemajú spočiatku oporu ani vo vlastnej rodine. Okrem toho sú vodené po rôznych výsluchoch, kde sú vypočúvané i vydierané.

Keď však ľudia vidia vytrvalosť a nezlomnosť týchto malých detí, začína im čoraz viac ľudí dôverovať a stále vo väčšom počte prichádzajú na miesto zjavení. Ľudia schádzajúci sa vo Fatime zažijú viacero zázrakov. Pri poslednom zjavení sa udeje zázrak pred 70 000 ľuďmi, pri ktorom sa obracajú aj ateisti.

Trochu starší, ale asi najlepší film venovaný zjaveniam Márie vo Fatime.

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

Dráma, 1992, 93 min
Portugalsko / Francúzsko
Réžia: Daniel Costelle;
Hrajú: Teresa Costa, Cécile Maupeu, Henrique Reis;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita: Vyhrážanie sa deťom a hrubé zaobchádzanie s nimi.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.