Film: Za lepší život / A Better Life (2011)

Dráma
USA, 2011, 93 min
Réžia: Chris Weitz;
Hrajú: Demián Bichir, José Julián, Dolores Heredia, Joaquín Cosio, Tim Griffin, Valorie Hubbard, Nancy Lenehan, Tom Schanley;

Úžasný film o vzťahu otca a syna apelujúci na bezvýchodiskovú situáciu mnohých hispánskych prisťahovalcov do USA.

Dej filmu
Dobromyseľný Carlos má ako nelegálny imigrant do USA ťažký život. Neustále sa musí vyhýbať polícii a popri tom musí tvrdo pracovať, aby sa mu podarilo postupne vymaniť z biedneho života. Carlos sa stará o svojho dospievajúceho syna, s ktorým sú si však dosť vzdialení, čo je spôsobené do značnej miery práve tým, že Carlos kvôli práci nemal celé roky na syna dostatok času.
Carlos si jedného dňa kúpi nové auto, ktoré chce využívať na prácu, ale jeden jeho spolupracovník mu ho odcudzí a predá na čiernom trhu. Carlos je v koncoch, ale je rozhodnutý získať auto späť. Táto udalosť v konečnom dôsledku pomáha zblížiť Carlosa aj s jeho synom. Síce sa im podarí auto získať späť, ale zanedlho ich zastavuje polícia. Následne sa dostáva do väzenia. Jeho syn sa dostáva do starostlivosti k jeho sestre, ktorá sa vydala v USA, ale Carlos je žiaľ vyhostený.
Film ukazuje popri viacerých negatívnych postavách najmä láskavosť, čestnosť a dobrotu mnohých ľudí, ktorí sa napriek svojej ťažkej situácii dokážu zachovať k druhým s láskou.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Dievčatá pár krát vo vypasovanom oblečení, šortkách alebo minisukniach, pár krát muži bez trička.
Násilie a brutalita: Zopár krát bitka, 1x ohrozovanie zbraňou,
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Obchodovanie s marihuanou, 1x sa Carlos opije.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Nadávka idiot asi 2x, 1x sráč, 1x kurva, 1x z kurvy syn.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 15

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment