Film: Kdo chce být milován? / Qui a envie d’être aimé? (2010)

Právnik znovuobjavujúci kresťanskú vieru. Film bol natočený podľa autobiografickej knihy T. Bizota, známeho francúzskeho televízneho producenta.

Film_Kto_chce_byt_milovany_2010

Dej filmu

Antoine je mladý právnik, ktorý je ženatý a má dcéru a syna. V momentálnej životnej etape rieši najmä rôzne problémy dospievajúceho syna. Okrem toho aj Antoinov vzťah s manželkou je značne kŕčovitý.

Antoine napriek tomu, že veci v jeho živote fungujú, neprežíva naplnený spokojný život. Jedného dňa dostáva Antoine pozvanie na katechézu pre dospelých.

Rozhodne sa tejto aktivity zúčastniť predovšetkým zo slušnosti voči učiteľovi svojho syna, ktorý ho na stretnutie pozval.

Stretáva sa tu viacero viac alebo menej podivných ľudí so svojimi rôznorodými predstavami a predsudkami. Antoine postupom času objavuje cez katechézy a čítanie Písma hĺbku vzťahu s Kristom.

Dráma
Francúzsko, 2010, 89 min
Réžia: Anne Giafferi;
Hrajú: Eric Caravaca, Arly Jover, Valérie Bonneton, Jean-Luc Bideau, Guillaume de Tonquédec, Joséphine Fresson, Philippe Duquesne, Quentin Grosset, Pierre Aussedat, Benjamin Biolay, Amandine Dewasmes, Amélie Denarié, Agnès Sourdillion;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Asi 1x žena s väčším výstrihom. Asi 1x odhalené nohy pri obliekaní si pančúch.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pitie vína, pravidelné fajčenie.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Emóciami podfarbené rozhorčovanie sa jednej ženy nad Cirkvou a nad pedofilnými kňazmi.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.