Film: Svätý Charbel / Charbel: The Movie (2009)

Film o veľkej osobnosti blízkovýchodného kresťanstva, Svätom Charbelovi. Príbeh je popretkávaný udalosťami zo Charbelovho života a niekoľkými zázrakmi, ktoré udivovali ľudí, medzi ktorými žil. Najmä vďaka zázrakom sa tento muž bezprestajnej modlitby stal známym aj u nás.

Saint charbel Movie

Dej filmu

V čase keď bol Charbel malým dieťaťom, zomiera mu otec kvôli tvrdosti miestneho vládcu a vojakov, ktorí ho donútili pracovať, aj keď bol ťažko chorý.

V mladosti sa Charbel rozhodne pre vstup do kláštora, kde začína viesť prísny asketický život. Jeho múdrosť a striedmosť sa stávajú tým, čo udivuje a motivuje mnohých.

Film zobrazuje tiež Charbelovu matku, ktorá sa len veľmi ťažko zrieka svojho syna rozhodnutého zasvätiť svoj život Bohu.

Charbel je neraz konfrontovaný s antikresťanským jednaním svojich spolubratov, ktorých usmerňuje k správnemu nasledovaniu Krista a odmietaniu násilia a kompromisov s ďalším zlom.

Dráma / Životopisný
Libanon, 2009, 104 min
Réžia: Nabil Lebbos;
Hrajú: Antoine Balabane, Elie Mitri, Julia Kassar;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita: Bitka mníchov s vojakmi. Zastrelenie človeka.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.