Film: A Walk in My Shoes (2010)

Rodinný príbeh o tom, ako sa neraz nevieme vžiť do pozície druhého, ale aj o pomoci tým, ktorí to nemajú ľahké. Film o sile rodiny, o materinskej starostlivosti a tiež o láskavosti a pozornosti tých správnych chlapov.

Film_A_Walk_in_My_Shoes

Dej filmu

Mama Cindy Kremerová sa stará o dospievajúceho syna a jeho menšieho brata. Pracuje ako čašníčka, ale akosi nezvláda splácať hypotéku a má problémy najmä so svojim dospievajúcim synom.

Jej synovi hrozia problémy v škole, ale učiteľka Faheyová, s ktorou mala dohodnuté stretnutie sa akosi nevie vcítiť do jej pozície.

Všetko zachraňuje tajuplná mladá dievčina, ktorá sa odnikiaľ zjaví a zakrátko hneď mizne. Tá zariadi, aby sa učiteľka Faheyová ocitla v koži Cindy, čoho výsledkom je obrat v jej myslení a postoji k Cindy.

S pomocou chlapíka Jakea pomôže Cindyinej rodine aj v najťažšej situácii, keď im hrozí vysťahovanie. Jake pomôže i Cindyinmu dospievajúcemu synovi spracovávať otcovu stratu.

Dráma
USA, 2010, 95 min
Réžia: John Kent Harrison;
Hrajú: Nancy Travis, Philip Winchester, Elijah Nelson, Jackson Pace;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Pár krát vyzývavo oblečené ženy v šortkách, vypasovaných rifliach alebo minisukni s legínami.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Bez trochu uletenej dievčiny, ktorá sa zjaví vždy v správnej chvíli by film vyznel menej gýčovito.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.