Film: Stretnutie 2 / Setkání 2 / The Encounter 2: Paradise Lost (2012)

Druhý diel príbehu o Ježišovi, ktorý sa fyzicky ocitá v živote vybraných ľudí v dnešnom svete. Film sa skrz postavu Krista pokúša dávať odpovede na mnohé otázky, na ktoré majú ľudia veľmi skreslené odpovede a nepochopenie mnohých vecí v živote ich vzďaľuje od Boha.

Film_The_Encounter_2_2012

Dej filmu

Vo filme sa vyskytuje hneď niekoľko dôležitých postáv. Je medzi nimi policajný agent prenasledujúci drogových dílerov, ktorého k práci priviedla smrť jeho sestry na predávkovanie. Okrem neho sú ďalšími kľúčovými postavami drogový díler aj s jeho partnerkou, ktorú vykúpil z nevestinca, ďalej bezcitný nájomný vrah, ktorý prisluhuje bohatým narkomafiánom a napokon dvaja černošskí manželia, ktorým zomrel syn pri tsunami.

Tieto osoby sa súhrou okolností zídu v istom dome na pobreží Indického oceánu, kde sa stretávajú s osobou Ježiša a formou trošku napätejšieho dialógu riešia svoje životné trápenia a dilemy.

Dráma
USA, 2012, 144 min
Réžia: Bobby Smyth;
Hrajú: Gary Daniels, Robert Miano, David A.R. White;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Asi dva krát žena v krátkej sukni.
Násilie a brutalita: Pár krát násilie pri bitke, topenie druhého muža, prestrelka, zastrelenie drogového dílera.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Prechovávanie drog.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.