Film: Lassie (2005)

Rodinný príbeh o „nesmrteľnej“ Lassie, ktorá je v tejto časti vytrvalým pútnikom. Film o čestnosti, láskavosti, dobrotivosti a priateľstve.

Film_Lassie_2005

Dej filmu

Lassie žije v rodine malého Joa až do času, kým jeho otec nepríde o prácu v miestnej bani a je nútený Lassie predať bohatému aristokratovi. Od neho však Lassie neustále uteká.

Napokon sa z Anglicka tento boháč presťahuje na sever Škótska, ale aj odtiaľ Lassie uteká a cestou stretáva rôznych zaujímavých ľudí a zažíva rozličné dobrodružstvá.

Medzitým je Joeov otec nútený odísť na vojnu, z ktorej sa našťastie v poriadku vráti. Joeov otec je čestný a spravodlivý muž a Lassie si nikdy nechce nechať, keďže už nie je ich a preto ju vždy poctivo vráti jej novému majiteľovi.

Nakoniec bohatý vojvoda z Rudlingu vymyslí spôsob ako zariadiť vecit k spokojnosti všetkých.

Rodinný / Dobrodružný / Dráma / Komédia
USA / Francúzsko / Írsko / Veľká Británia, 2005, 96 min
Réžia: Charles Sturridge;
Hrajú: Mason, Peter O’Toole, Samantha Morton, John Lynch, Jonathan Mason, Peter Dinklage, Steve Pemberton, Edward Fox, Gregor Fisher, Robert Hardy, Jemma Redgrave;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita: Bitka medzi mužmi, bitie psov, bitie palicou po rukách žiakovi v škole.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Sakra, proklatí, Maria-Panna, božekovanie.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.