Film: Lassie (2005)

Rodinný / Dobrodružný / Dráma / Komédia
USA / Francúzsko / Írsko / Veľká Británia, 2005, 96 min
Réžia: Charles Sturridge;
Hrajú: Mason, Peter O’Toole, Samantha Morton, John Lynch, Jonathan Mason, Peter Dinklage, Steve Pemberton, Edward Fox, Gregor Fisher, Robert Hardy, Jemma Redgrave, Nicholas Lyndhurst, Gabrielle Lloyd, Kelly Macdonald, Alan Stanford, Peter Wight, John Standing;

Ďalší pútavý rodinný príbeh o „nesmrteľnej“ Lassie, ktorá v tejto časti vytrvalo putuje skrz britské ostrovy.

Dej filmu
Lassie žije v rodine malého Joa až do času, kým jeho otec nepríde o prácu v miestnej bani a je nútený Lassie predať bohatému aristokratovi. Od neho však Lassie neustále uteká. Napokon sa z Anglicka tento boháč presťahuje na sever Škótska, ale aj odtiaľ Lassie uteká a cestou stretáva rôznych zaujímavých ľudí a zažíva rozličné dobrodružstvá. Medzitým je Joeov otec nútený odísť na vojnu, z ktorej sa našťastie v poriadku vráti. Joeov otec je čestný a spravodlivý muž a Lassie si nikdy nechce nechať, keďže už nie je ich a preto ju vždy poctivo vráti jej novému majiteľovi. Nakoniec Joeovho otca bohatý vojvoda z Rudlingu zamestná ako chovateľa svojich psov.
Film je ukážkou čestnosti, láskavosti, dobrotivosti a priateľstva.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita: Bitka medzi mužmi, bitie psov, bitie palicou po rukách žiakovi v škole.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Sakra, proklatí, Maria-Panna, božekovanie.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od:

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment