Film: Lassie (1994)

Rodinný / Dobrodružný
USA, 1994, 92 min
Réžia: Daniel Petrie
Hudba: Basil Poledouris
Hrajú: Howard, Helen Slater, Jon Tenney, Tom Guiry, Frederic Forrest, Richard Farnsworth, Michelle Williams, Charlie Hofheimer;

Dobrodružstvá Lassie, ktorá pomáha Mattovi a jeho rodine, ktorí sa presťahovali z mesta na vidiek, kde sa priúčajú farmárčeniu.

Dej filmu
Matt sa spolu so sestrou, otcom a nevlastnou mamou presúvajú do nového bydliska. Cestou sa k nim pripojí Lassie, ktorej majiteľ zahynul pri dopravnej nehode. Matt sa začne po čase o Lassie starať a stane sa z nich nerozlučná dvojica. Matt je v novom bydlisku konfrontovaný so spomienkami na jeho vlastnú mamu, ktorá zomrela. Okrem toho musí zdolávať rôzne ťažkosti, ktoré Mattovi, jeho otcovi a celej ich rodine pripravuje chamtivý sused so svojimi synmi. Tiež si nachádzajú v novom bydlisku nových priateľov. Film ukazuje ako Matt dokáže odpustiť a postaviť sa i za záchranu života aj toho, kto jeho rodine spôsobil veľké škody a ťažkosti.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Bozk na líce Mattovi od jeho mladej kamarátky.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Asi 4x rôzne formy božekovania.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pár krát fajčenie mladého chlapca.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Matt zakričí 1x na Lessie “zabijem ťa”.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment