Film: Lassie (1994)

Dobrodružstvá Lassie, ktorá pomáha Mattovi a jeho rodine v novom bydlisku po presťahovaní sa z mesta na vidiek. Príbeh o odpúšťaní a pomoci aj voči nepriateľom.

Film_Lassie_1994

Dej filmu

Matt sa spolu so sestrou, otcom a nevlastnou mamou sťahujú do nového bydliska. Cestou sa k nim pripojí Lassie, ktorej majiteľ zahynul pri dopravnej nehode.

Matt sa začne po čase o Lassie starať a stane sa z nich nerozlučná dvojica. Matt je v novom bydlisku konfrontovaný so spomienkami na jeho vlastnú mamu, ktorá zomrela. Okrem toho musí zdolávať rôzne ťažkosti, ktoré Mattovi, jeho otcovi a celej ich rodine pripravuje chamtivý sused so svojimi synmi.

Film ukazuje ako sa Matt dokáže postaviť i za záchranu života tých, ktorí sa správajú voči nemu a jeho blízkym veľmi zle.

Rodinný / Dobrodružný
USA, 1994, 92 min
Réžia: Daniel Petrie;
Hudba: Basil Poledouris;
Hrajú: Howard, Helen Slater, Jon Tenney, Tom Guiry, Frederic Forrest, Richard Farnsworth, Michelle Williams, Charlie Hofheimer;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Bozk na líce Mattovi od jeho mladej kamarátky.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Asi 4x rôzne formy božekovania.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pár krát fajčenie mladého chlapca.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Matt zakričí 1x na Lessie “zabijem ťa”.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.