Film: Neoceniteľné / Priceless (2016)

Zúfalý muž menom James kvôli svojej neschopnosti prichádza o dcéru. Ten istý muž privádza dve ženy do sexuálneho otroctva. Neskôr nachádza priateľa, ktorý v dôsledku Jamesovej nerozvážnosti zomiera. Vyzerá to ako úplne nezmyselný a beznádejný marazmus. Je to ale presne naopak.

Film Neocenitelne 2016

Dej filmu

Jamesovi zomiera manželka. Rozsype sa mu jeho život a prichádza o dcéru kvôli tomu, že si nedokáže udržať ani zamestnanie. Nakoniec končí pracovať pre ľudí živiacich sa nelegálnym obchodom.

Jedného dňa sa mu prihodí nehoda. Zistí, že v aute preváža dve mladé ženy z Mexika. Snaží sa k nim správať čo najlepšie. Ženy veria, že idú za slušnou prácou v USA, aby mohli posielať peniaze svojmu zadĺženému otcovi do Mexika. James „zásielku“ doručí. Ako sa aj dalo predpokladať, ide tu o obchod s bielym mäsom, len James to dáva na poloretardovaného. Mladé ženy sú predané na prostitúciu.

Keď si James po krátkom čase zráta dva a dva v kombinácii s citmi, ktoré u neho voči staršiemu z dievčat vzplanuli, rozhodne sa konať. Má záujem nájsť obe mladé mexičanky a chce ich dostať na slobodu. Oporu pre svoj plán nachádza u majiteľa motela, kde sa ubytuje. Ten sa rozhodne mu pomáhať pri jeho záťahu. Veci, sa ale nevyvíjajú tak jednoducho ako by si James predstavoval. Situáciu komplikuje najmä to, že prioritou staršej sestry je bezpečie jej mladšej sestry Márie, bez ktorej nechce odísť, pričom James nedokáže zachrániť tak ľahko obe dievčatá súčasne.

Drsný, ale nádherný príbeh o tom ako určitá skúsenosť a utrpenie, môže priniesť záchranu a slobodu pre iných.

Akčný / Dráma / Romantický
USA, 2016, 97 min
Réžia: Ben Smallbone;
Hrajú: Joel Smallbone, Jim Parrack, David Koechner, Bianca A. Santos, Amber Midthunder, Lora Martinez-Cunningham, Travis Hammer, Luce Rains;

.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: 1x naznačenie sexuálneho zneužitia Antónie, ktorá sa poddala kvôli obrane svojej sestry Márie. Provokovanie Jamesa posmešným rozprávaním o sexuálnom zneužití Antonie. Viac krát žena v kratších šatách alebo šaty na ramienka. Pár scén so ženami v minisukniach alebo šortkách. Predaj žien na prostitúciu. 

Násilie a brutalita: Rozbitie pivovej fľaše o hlavu iného muža. Úder hasiacim prístrojom do hlavy. Pästný súboj dvoch mužov. 1x zastrelenie muža.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 1x vyjadrenie “hovoríme tu o dvoch kurvách”.

Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pár krát pitie piva a tvrdého alkoholu.

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: 

Iné: Napomáhanie pri nelegálnom obchode.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 18Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.