Film: Válečný kabinet / War room (2015)

 

Trošku slabší film o manželskej kríze od spolutvorcov kultových filmov Courageous a Fireproof. Dojem z filmu kazí silená snaha podať v niektorých scénach evanjelium propagandistickou formou. Plusom filmu je upriamenie pozornosti na duchovné problémy, ktoré sú spravidla koreňom manželských kríz zvlášť v súčasnej dobe.

Dej filmu
Tony a Elizabeth majú na prvý pohľad ideálny život. Majú krásny dom, dobrú prácu, nádhernú dcéru. Po duchovnej stránke vedú v podstate štandardný život a to je hlavný problém ich prázdnoty, ktorá sa prevalí až do vážnej manželskej krízy. Elizabeth si dlhodobo nevie nájsť cestu k Tonymu a pravidelne sa hádajú zvlášť kvôli peniazom. Tony je znechutený zo svojej ženy až natoľko, že keď jedného dňa odchádza na dlhšiu služobnú cestu, takmer Elizabeth podvedie s inou ženou. Elizabeth v tom čase prichádza vďaka jednej staršej pani na to, že vlastne vedie aj s manželom plytký a povrchný duchovný život, kde Ježiš nemá miesto, aké si zaslúži. Postupom času Elizabeth obnovuje a buduje hlbší vzťah k Bohu a prichádza na to, že hlavným nepriateľom proti ktorému vo svojej rodine musí bojovať nie je jej manžel Tony, ale satan, ktorý v pozadí pracuje na tom, aby ich vzďaľoval od Boha a rozdeľoval a ničil ich vzájomný vzťah. Napokon Tony, keď vidí zmenu prístupu zo strany Elizabeth, aj to ako vložila svoju dôveru v Boha a pocíti silu jej a Božieho odpustenia, mení sa postupne aj jeho srdce.

 

 

Dráma
USA, 2015, 120 min
Réžia: Alex Kendrick;
Hrajú: Ben Davies, T.C. Stallings, Meg Crosbie, Priscilla C. Shirer, Karen Abercrombie, Beth Moore, Michael Jr., Alena Pitts, Gary Wheeler, Terrence Evans;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Viac krát flirtovanie Tonyho s inou ženou. Občas ženy vo vypasovaných šatách.
Násilie a brutalita: Scéna z boja bez explicitnejších záberov.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Pár krát hádky manželov.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment