Film: Válečný kabinet / War room (2015)

Film o manželskej kríze od spolutvorcov kultových filmov Courageous a Fireproof. Dojem z filmu kazí silená snaha podať v niektorých scénach evanjelium propagandistickou formou. Plusom filmu je upriamenie pozornosti na duchovné problémy, ktoré sú spravidla koreňom manželských kríz.

Film_Valecny_kabinet_2015

Dej filmu

Tony a Elizabeth majú na prvý pohľad ideálny život. Majú krásny dom, dobrú prácu, nádhernú dcéru. Po duchovnej stránke vedú v podstate štandardný život a to je hlavný problém ich prázdnoty, ktorá sa prevalí až do vážnej manželskej krízy.

Elizabeth si dlhodobo nevie nájsť cestu k Tonymu a pravidelne sa hádajú najmä kvôli peniazom. Tony je znechutený zo svojej ženy až natoľko, že keď jedného dňa odchádza na dlhšiu služobnú cestu, takmer Elizabeth podvedie s inou ženou.

Elizabeth v tom čase prichádza vďaka jednej staršej pani na to, že vlastne vedie aj s manželom plytký a povrchný duchovný život, kde Ježiš nemá miesto, aké si zaslúži.

Postupom času Elizabeth obnovuje a buduje hlbší vzťah k Bohu a prichádza na to, že hlavným nepriateľom proti ktorému vo svojej rodine musí bojovať nie je jej manžel Tony. Je ním v skutočnosti satan, ktorý v pozadí pracuje na tom, aby ich vzďaľoval od Boha, rozdeľoval a ničil ich vzájomný vzťah.

Keď Tony vidí zmenu u Elizabeth, aj to ako vložila svoju dôveru v Boha a pocíti silu jej i Božieho odpustenia, nezostáva ani jeho život tým čo predtým.

Dráma
USA, 2015, 120 min
Réžia: Alex Kendrick;
Hrajú: Ben Davies, T.C. Stallings, Meg Crosbie, Priscilla C. Shirer, Karen Abercrombie, Beth Moore, Michael Jr., Alena Pitts, Gary Wheeler, Terrence Evans;

Film spustíte kliknutím na bielu šípku, potom druhý krát a následne šípkou v spodnom riadku. Odporúčame vypnúť reklamy na pozadí v zadných oknách.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Viac krát flirtovanie Tonyho s inou ženou. Občas ženy vo vypasovaných šatách.
Násilie a brutalita: Scéna z boja bez explicitnejších záberov.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Pár krát hádky manželov.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.