Film: Tajemství divokého lesa / Tanglewoods‘ Secret (1980)

Príbeh dievčaťa menom Ruth, ktorá má problém s poslušnosťou a pomáhaním svojej mame. Keď jedného dňa spoznáva pastiera oviec a neskôr, keď sa skamaráti aj s miestnym kňazom, objavuje vďaka nim aj pravú cestu života.

TangelwoodsSecret1

Dej filmu

Ruth je dievča, ktoré sa rado hráva so svojim kamarátom Philipom. Okrem toho Ruth a Philip radi chodia do lesa. Ruth má, ale problémy so svojou mamou, ktorá ju s jej požiadavkami obmedzuje v jej detských plánoch.

Jedného dňa jej rebelstvo vyústi až do úteku z domu. Napokon sa vracia k mame a snaží sa o nápravu, čo sa jej nie vždy darí.

Jej premena je postupná a deje sa vďaka rozhovorom s pastierom, kňazom i mamou.

Trochu neskôr sa stane tragická udalosť, keď jej dobrý kamarát spadne zo stromu a jeho zranenia sú veľmi vážne, kvôli čomu napokon zomiera. Ruth, napriek tomu, že je ešte len dieťa, sa snaží spracovať a pochopiť jeho smrť.

Rodinný
Veľká Británia, 1980, 66 min
Réžia: Mike Pritchard;
Hrajú: Timothy Bateson;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Nadávanie druhým do hlupákov.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Útek Ruth od mamy z domu a návrat až na druhý deň.
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.