Film: Tanglewoods‘ Secret (1980)

Rodinný
Veľká Británia, 1980, 66 min
Réžia: Mike Pritchard;
Hrajú: Timothy Bateson;

Spočiatku nudne pôsobiaci príbeh dievčaťa menom Ruth, ktorá má problém s poslušnosťou a pomháhaním svojej mame. Keď jedného dňa spoznáva pastiera oviec a neskôr, keď sa skamaráti aj s miestnym kňazom, objavuje vďaka nim aj pravú cestu života.

Dej filmu
Ruth je dievča, ktoré sa rado hráva so svojim kamarátom Philipom. Hrávajú sa spolu, chodia do lesa. Ruth má ale problémy so svojou mamou, ktorá ju s jej požiadavkami obmedzuje v jej detských plánoch. Jedného dňa jej rebelstvo vyústi až do úteku z domu. Napokon sa navracia k svojej mame a snaží sa o nápravu, čo sa jej nie vždy darí. Jej premena je postupná a deje sa vďaka rozhovorom s pastierom, kňazom i mamou. Trochu neskôr sa stane tragická udalosť, keď jej dobrý kamarát spadne zo stromu a jeho zranenia sú veľmi vážne, kvôli čomu napokon zomiera. Ruth, napriek tomu, že je ešte len dieťa, sa snaží spracovať a pochopiť jeho smrť a jej zmysel.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Nadávanie druhým do hlupákov.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Útek Ruth od mamy z domu a návrat až na druhý deň.
Vhodnosť pre deti od: 7

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment