Film: Nezabudnuteľná cesta / Dlouhá cesta / A Walk to Remember (2002)

Romantický príbeh, ktorý sa už dnes tak ľahko nevidí. Je možné zmeniť človeka, ktorého milujeme? Vzťah bez predmanželského sexu? Všetko je len utópia? Nádherný film o čistom vzťahu lásky medzi mužom a ženou.

Film_Dlouha_cesta_2002

Dej filmu

Landon žije so svojou matkou, ktorá nestačí na jeho výchovu. Je to klasický tínedžer, ktorý má na prvom mieste snahu byť zaujímavým pre svoje okolie. Po jednom incidente dostáva trest – upratovanie priestorov školy, doučovanie a hranie v predstavení divadelného krúžku.

Práve cez divadelný krúžok nachádza Landon cestu k dievčaťu menom Jamie. Síce sú veľmi rozdielni, napokon sa do nej Landon zaľúbi a začnú spolu chodiť na rande.

Všetko vyzerá ako z rozprávky až kým Jamie neprezradí Landonovi dôvod prečo na začiatku nechcela, aby sa do nej Landon vôbec niekedy zaľúbil.

Dráma / Romantický
USA, 2002, 98 min
Réžia: Adam Shankman
Hrajú: Shane West, Mandy Moore, Peter Coyote, Daryl Hannah, Lauren German, Clayne Crawford, Paz de la Huerta, Matt Lutz, David Andrews, David Lee Smith, Erik Smith, Anne Fletcher, Adam Shankman;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Vyzývavo oblečené niektoré študentky. Pár krát dvojzmyselné perverzné narážky Landonových kamarátov. Bozkávanie sa Landona a Jamie.
Násilie a brutalita: Bitka medzi Landonom a jeho spolužiakom.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pitie piva.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.