Draci a Pútnici – spoločenská kresťanská fantasy RPG hra

Draci a Pútnici je kooperatívna spoločenská fantasy hra, ktorá poslúži ako rýchly a pomerne jednoduchý vstup do Starosveta plného elfov, trpaslíkov, bludičiek, faunkrotov, orkov a mnohých ďalších fantasy bytostí.

Hráči si v tejto hre postavenej na najpopulárnejších RPG hrách sveta na začiatku vyberú svoje hrdinské postavy a vydajú sa na dobrodružnú púť po krajine zvanej Starosvet. Hra je založená na spolupráci hráčov pri prekonávaní prekážok. Rovnako, na interakciách alebo bojoch s príšerami, monštrami a inými bytosťami, ktoré na svojich potulkách postretnú.

Návod obsahuje pravidlá na vytvorenie a vylepšovanie postavy, výber povolania postavy, jej histórie a schopností. Hráči tu nájdu pravidlá pre putovanie, prieskum, boj, výbavu, efekty a omnoho viac.

Draci a Pútnici ťa vtiahnu do sveta dobrodružstiev. Bojuj s monštrami a hľadaj legendárne poklady. Pri prechádzaní novými krajinami, budeš získavať nové skúsenosti, schopnosti a popritom zažiješ kopec zábavy. V Starosvete môžeš objavovať a skúmať starobylé ruiny, jaskyne, pevnosti, podzemné chodby, temné lesy alebo úchvatnú architektúru tunajších miest.

K tomu všetkému objavíš na svojej ceste rôznorodé podivné bytosti, ktoré v tomto svete žijú, od batkurov až po nebezpečných drakov. Možno sa s niektorým z nich spriatelíš!

RPG hra Draci a Pútnici je výborným darčekom pre deti a mládež. Rodičom dáva nádej na zmenu návykov detí, ktoré príliš veľa času trávia pri počítačoch, tabletoch a smartfónoch. Hra má potenciál vtiahnuť mladých ľudí do sveta fantázie, kreativity a sociálnej interakcie na úkor zabíjania času v pasívnom virtuálnom svete.

Krabica_Biele_Pozadie_01

Fantasy svet dnes stále naberá na popularite

Fantasy svet Drakov a Pútnikov kombinuje v sebe to najužitočnejšie pre výstavbu postáv a štruktúru RPG hry. A to bez zbytočného lúskania niekoľko stostranových skrípt. Síce sa nejedná o knihu alebo film, ale pri tejto spoločenskej hre sa pred vami odvíja neraz napínavý a pútavý príbeh ako z knihy alebo filmu. Výnimočná fantasy hra pre rodiny, mládež alebo spoločenstvá.

V hre Draci a Pútnici sú vynechané okultné a neopohanské veci a sú nahradené lepšou alternatívou. Na rozdiel od väčšiny iných RPG hier sú v hre Draci a Pútnici zakomponované verneovské a steampunk prvky namiesto okultnej mágie.

Rôzni čarodejníci a kúzelníci sú nahradení napríklad pyronautami, ktorí dokážu konať podobné efekty, ale na báze vedy, chémie a fyziky. Démonické bytosti z iných hier tohto žánru sú v Drakoch a Pútnickoch nahradené faunkrotmi alebo prorokmi. Pohanskí bôžikovia sú nahradení Trojjediným Bohom Stvoriteľom. Nenahraditeľným bonusom hry sú tabuľky na rýchle vytvorenie nových prostredí a príbehov s kvalitnou zápletkou, zvratmi a vyvrcholením.

Tento typ hier sa zvykne využívať takisto pre terapeutické účely, na riešenie rôznych rodinných, osobných a vzťahových problémov. Je to vynikajúca vstupná brána pre LARP – hry hrania hrdinských rolí naživo.

Viac informácií o hre a samotnú hru nájdeš na webstránke daprpg.com.