Film: Polykarp / Polycarp (2015)

Film ukazujúci hlavné zlomové obdobie zo života biskupa Polykarpa. Jednoduchší dej s hlbokým posolstvom, ktoré vystihuje verš z Matúša 16,25: „Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život pre mňa, nájde ho.“

Movie_Polycarp_2015

Dej filmu

Pod nadvládou rímskych utláčateľov sa snaží malá skupina prvých kresťanov zostať verná svojej viere v zmŕtvychvstalého Krista.

Anna, mladá otrokyňa, je zachránená a adoptovaná kresťanmi v Smyrne v 2. storočí. V komunite, kde žije, sa spriatelí s biskupom Polykarpom. Anna sa od Polykarpa a ostatných kresťanov učí žiť život v slobode a pravde. A to napriek tomu, že začína nové prenasledovanie kresťanov. Rímsky prokonzul požaduje, aby sa všetci občania klaňali cisárovi, čím by preukázali svoju vernosť Rímu.

Polykarp a kresťania musia nájsť odvahu postaviť sa za svoju vieru proti rastúcej hrozbe prenasledovania. Anna je nútená vyrovnať sa s pravdou a vybrať si, pre koho je ochotná žiť – a zomrieť.

Dráma / Historický
USA, 2015, 94 min
Réžia: Joe Henline;
Hrajú: Eliya Hurt, Rusty Martin, Jerica Henline, Courtney Vetter, Gary Bosek, Radek Lord, Stacey Bradshaw;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

.

.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:

Násilie a brutalita: Súboj medzi gladiátormi.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 

Alkohol/Drogy/Fajčenie: 

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: 

Iné: 

Vhodnosť pre deti/mládež od: 12
Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.