Film: Rojko / Snílek / Dreamer: Inspired by a True Story (2005)

Film, ktorý je príjemným rodinným pohladením na duši. Príbeh o tom ako vytrvalosť a pevná rodina dokážu aj beznádej premeniť na veľký úspech.

Film_Rojko_Splneny_sen_2005

Dej filmu

Soñador – nazývaný Sonya – bol skvelý kôň, ktorého sľubnú kariéru na dostihovej dráhe zastavila zlomená noha. Zrazu sa stane pre svojho majiteľa úplne zbytočným, a tak ho Ben dostane ako odchodné pri prepustení z práce.

Vďaka nesmiernemu odhodlaniu Benovej dcéry Cale, sa darí dostať kobylu Sonyu opäť do formy. Zanedlho si Cale a ostatní členovia jej rodiny, stanovia cieľ, ktorým je výhra v prestížnych dostihových pretekoch Breeders Cup Classic.

Na dosiahnutie tohto cieľa, ale nemajú dostatok financií a do cesty sú im stavané ďalšie prekážky a ponuky.

Dráma / Rodinný
USA, 2005, 98 min
Réžia: John Gatins;
Hudba: John Debney;
Hrajú: Kurt Russell, Dakota Fanning, David Morse, Kris Kristofferson, Luis Guzmán, Oded Fehr, Elisabeth Shue, Ken Howard, Freddy Rodríguez, Rhoda Griffis, Holmes Osborne, Don Lincoln, Zac Heath;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Pár krát žena v obtiahnutom tričku. 1x žena v nočnej košeli s odhalenými nohami. 1x krátke bozkávanie sa manželov. Viac krát záber na ženu v šatách s väčším výstrihom.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 1x „prekliate málo“. 1x „sakra“.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Pád a vážne zranenie koňa.
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.