Film: Druhá šanca / The Second Chance (2006)

Film o dvoch tvárach Cirkvi. Jednej, ktorá ide medzi ľudí a premieňa ich životy vlastnou obetavosťou a láskou. A tej druhe, ktorá spohodlnela a jej celá angažovanosť je postavená na finančných daroch, nad ktorými môžu prevážiť osobné záujmy, bez zohľadnenia potrieb iných.

Film_Druha_sance_2006

Dej filmu

Pastor Ethan a pastor Jake sú priatelia zo susedných zborov. Spája ich rovnaká viera, rovnaké mesto, ale žijú v iných svetoch. Pastor Jake sa snaží riešiť problematiku narkomanov v oblasti, kde sídli jeho černošský zbor a Jakeova manželka sa venuje vyslobodzovaniu prostitútok z ich sebadeštruktívneho spôsobu života.

Naproti tomu Ethan a jeho otec pôsobia v prevažne belošskom zbore, kde vedú pohodlný život, bez väčšej misijnej aktivity.

Pri jednom príhovore si pastor Jake nedáva servítku pred ústa a nešetrí v ňom ani svojich sponzorov. Jeho slová nalomia pastora Ethana a ten sa rozhodne pomáhať v susedskom zbore s vyslobodzovaním ľudí z ulice z otroctva hriechov.

Autori filmu otvárajú jeden zo zásadných problémov v Cirkvi, ktorým je u veľkej časti kresťanov nedostatočná osobná angažovanosť a nasadenie za bránami kostolov.

Dráma
USA, 2006, 102 min
Réžia: Steve Taylor;
Hrajú: Michael W. Smith, Lisa Arrindell Anderson;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: 1x žena sediaca v kratšej sukni a 1x žena v šortkách. Návrhy prostitútke od muža sediaceho v aute. Žena v obtiahnutom svetri.
Násilie a brutalita: 2x scéna s bitkou. 1x scéna s mierením zbrane na iného človeka.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Asi 1x nadávka „blbec“. Viac krát vyslovenie „do pekla“.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Viac krát fajčenie. Obchodovanie s drogami.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: 1x scéna, kde si Ethan nájde auto s rozbitým oknom a má ukradnutých niekoľko vecí.
Vhodnosť pre deti od: 15

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.