Film: Pamelina modlitba / Pamela’s Prayer (1998)

Film Pamelina modlitba je venovaný otázke predmanželskej čistoty. Tá je v dnešnom sekularizmom ohlúpnutom svete zosmiešňovaná a znevažovaná. Na druhej strane je to najlepší recept na zdravé dlhotrvajúce manželské vzťahy. A tie sú nevyhnutné na to, aby z rodín nevychádzala masa nešťastných detí, poznačených rozpadom a nefunkčnosťou manželstiev.

Film_Pamelina_modlitba_1998

Dej filmu

Pamela je mladé dospievajúce dievča, ktoré je konfrontované s tým, že v jej blízkom okolí je bežnou praxou, že chlapci chodiaci s dievčatami sa púšťajú aj do intímnych prejavov ich vzájomnej náklonnosti.

Pamela je vychovávaná rozumným a zásadovým otcom, ktorý svoju dcéru miluje. To je hlavný dôvod, prečo jej nechce dovoliť nerozvážne výjazdy s chlapcami, ktorí nemajú záujem o čisté vzťahy. Pamela to na jednej strane chápe, no na druhej strane tlaky zo strany jej okolia sú silné.

Predmanželská čistota odmietajúca aj bozkávanie pred manželstvom je pre svet extrémizmom. Pre kresťanov snažiacich sa žiť v súlade s Božími prikázaniami by mala byť samozrejmým ideálom, ktorého dosahovanie je pre naše vlastné dobro.

Sekulárny svet už dlhé roky dokazuje, že ignorovanie Boha a jeho slov smeruje životy ľudí stále do väčšej žumpy. Sekularizmus samotný sa ukazuje ako skutočný extrémizmus. Pamelina modlitba pripomína Boží plán pre nás, ako to Stvoriteľ s nami zamýšľal.

Dráma
USA, 1998, 57 min
Réžia: Dave Christiano;
Hrajú: Serena Orrego, Rick Scheideman, Ted Kuenz, Sarah Padbury, Justin Crafts, Shawn Hardin, Gerry Marx, Mary Lou Ward, Troy Barker;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita: Dievča rozprávajúce Pamele o tom ako sa nechala od chlapca dotlačiť k pohlavnému styku.
Násilie a brutalita: 
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: 
1x neposlušnosť voči otcovi.
Vhodnosť pre deti od: 
12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.