Film: Kým si so mnou / I Still Believe (2020)

Skutočný príbeh plný romantiky, ktorá nenudí a nie je plytká. Film ukazujúci tvár skutočnej lásky medzi dvomi mladými ľuďmi, ktorí sa rozhodnú vstúpiť do manželstva napriek obrovským prekážkam a bolestiam.

Movie_I_Still_Believe_2020_SK

Dej filmu

Jeremy sa cez hudbu spoznáva na jednom koncerte s krásnou Melissou. Padnú si do oka, ale Melissa nechce zraniť kamaráta Jean-Luca, ktorý je do Melissy tiež zaľúbený. Preto Jeremyho najskôr odmieta.

Neskôr ich chodenie a spoznávanie vyzerá trochu absurdne. Jeremy sa v čase Vianoc dozvedá, že Melissa je hospitalizovaná s ťažkou chorobou v nemocnici. Napriek tomu, že jej hrozí smrť alebo že nebudú môcť mať spolu deti, rozhodne sa vziať si ju za manželku a založiť si s ňou rodinu.

Na svojich koncertoch vyzýva ľudí k modlitbám za Melissu. Tá sa zázračne uzdraví a nemusí dokonca ani podstúpiť naplánovanú operáciu.

Obaja sú šťastní a vyzerá to tak, že im už nič nebráni v ceste za nádherným spoločným životom bez vážnejších prekážok. Časom sa však ukáže, že všetko je celkom inak.

Dráma
USA, 2020, 115 min
Réžia: Andrew Erwin, Jon Erwin;
Hrajú: Britt Robertson, K.J. Apa, Melissa Roxburgh, Gary Sinise, Nathan Parsons, Abigail F. Cowen, Shania Twain, Nicolas Bechtel, Cameron Arnett, Reuben Dodd;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide):
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Asi 5x bozkávanie zaľúbencov alebo manželov. Dievča 1x v šortkách a 1x v kratšej sukni alebo v šatách a tielku s odhalenými ramenami.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Hnev na Boha v krízovej situácii.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Zúfalá Melissa v jednej scéne rozbíja taniere a nádoby v kuchyni.
Iné: Keď Melissa nepovedala otvorene Jeremymu a Jean-Lucovi ako sa veci majú v jej vzťahu k nim obom, pôsobilo to dosť čudne a obom svojim jednaním viac krát ublížila. Melissa a Jeremy vypúšťajú lampióny šťastia – síce ich úmysel nebol okultný, faktom je, že majú pôvod v ázijských tradíciách, ktorými sa uctievajú azíjskí bohovia.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.