Film: Caged No More (2016)

Obchod s bielym mäsom nadobudol bezprecedentné rozmery. Odhaduje sa, že každých 30 sekúnd je v rámci obchodu s ľuďmi predaný jeden človek. V poslednej dobe vzniklo niekoľko filmov, ktoré sa snažia upriamiť pozornosť na túto závažnú problematiku moderného otroctva. Toto je jeden z nich.

Movie_Caged_No_More_2016

Dej filmu

Film sa zameriava na najodpornejšie prípady obchodu s ľuďmi, kedy je dieťa predané na nútenú prostitúciu vlastným rodičom.

Skye a Elle uniesol ich zlovestný otec. Keď sa začnú odhaľovať podrobnosti zmiznutia dievčat, zistí sa, že boli odvezené do Grécka, kde staršia bola predaná na prostitúciu a mladšiu čaká rovnaký osud.

Aggie Prejean – dlhoročná opatrovateľka dievčat, požiada o pomoc strýka dievčat, uznávaného miestneho filantropa, a jeho syna Wila, ktorý je bývalým príslušníkom špeciálnych jednotiek.

Rozbehne sa úmorné pátranie. Je to ako hľadanie ihly v kope sena, keďže sa odhaduje, že v Grécku je na prostitúciu zotročených 20-tisíc žien. Pátrací tím sa však nezastaví pred ničím.

Film nemusí zaujať každého. Toto dielo má však veľký význam v rámci osvety pre dnešnú dobu, presýtenú zločinmi najhrubšieho zrna.

Film od spolutvorcov filmu Boh nie je mŕtvy (God’s Not Dead).

Akčný / Dráma / Thriller
USA / Grécko, 2016, 99 min
Réžia: Lisa Arnold;
Hrajú: Kevin Sorbo, Loretta Devine, Cynthia Gibb, Alan Powell, Cassidy Gifford, Madison De La Garza, Debra Wilson, Dallas Lovato;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny, potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: 1x žena ležiaca na posteli s odhalenými nohami. Viac krát žena v tielku.

Násilie a brutalita: Bitie a kopanie do ženy, ktorá po nejakom čase umiera. Streľba, pri ktorej je postrelený muž. Viac krát pästné súboje.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 

Alkohol/Drogy/Fajčenie: Viac krát popíjanie a fajčenie.

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: 

Iné: Ponúkanie dievčat na móle s ich následným dražením. Síce bez explicitnej nahoty a len kvôli rozhovoru, ale viac krát scéna, kde muž prichádza za dievčaťom do bordelu.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 18
Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.