Film: Bůh to vidí, pane Allisone / Heaven Knows, Mr. Allison (1957)

Príbeh odohrávajúci sa počas Druhej svetovej vojny na malom ostrove v južnom Pacifiku, kde sa stretáva vojak Allison a rehoľná sestra Angela.

Film_Buh_to_vidi_pane_Allisone_1957

Dej filmu

Dva oddelené svety dvoch hlavných aktérov spôsobujú nepochopenie viacerých vecí týkajúcich sa ich odlišného životného štýlu. Napriek vzájomnej odlišnosti sa rešpektujú a spoznávajú.

V istom čase sa na ostrove vylodia japonskí vojaci, ale Allisonovi i Angele sa darí ukryť v jaskyni vo vo vnútrozemí ostrova.

Allison sa stará o ich obživu a keď neskôr Angela ochorie, postará sa o ňu pokým opäť nevyzdravie. Avšak Allison komplikuje situáciu tým, že sa napríklad opije alebo tiež tým, že sa vydáva na nebezpečné výpravy do tábora Japoncov.

Allison sa zaľúbi do Angely, ale ona je rozhodnutá zložiť večné sľuby a byť verná svojmu snúbencovi, ktorým je Ježiš Kristus.

Dráma / Vojnový
USA, 1957, 108 min
Réžia: John Huston;
Hrajú: Deborah Kerr, Robert Mitchum;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita: Zabitie japonského vojaka. Zabíjanie Japoncov bombardovaním.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Allison sa raz opije. Japonci popíjajúci saké. Allison túžiaci zapáliť si fajku. Fajčenie Allisona po oslobodení.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Zopár Allisonových útočných narážok voči viere sestry Angely.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.