Film: Time Changer (2002)

Príbeh odohrávajúci sa na konci 19. storočia. Dr. Russel Carlisle píše knihu o morálnych hodnotách a čaká na schválenie akademickou radou. Pred schválením dostáva možnosť cesty do budúcnosti, aby mal možnosť pochopiť nedostatky svojich úvah.

Film_Time_Changer_2002

Dej filmu

Russel napíše knihu, ktorej jednou z tém je propagácia a výučba morálnych noriem daných skrze Ježiša Krista všetkým ľuďom. V knihe predkladá Russel názor, že stačí podporovať Ježišove morálne princípy pre dobro spoločnosti, bez toho, aby sme povedali od koho pochádzajú.

S tým nesúhlasí učenec menom Norris, ktorý nechce svojou autoritou podporiť vydanie tejto knihy. Upozorňuje na to, že takýto postoj povedie k relativizácii morálnych princípov vo vnímaní ľudí.

Russel s tým nesúhlasí a preto ho Norris nahovorí na cestu do budúcnosti, vďaka ktorej bude mať možnosť zakúsiť kam vedie oddeľovanie morálnych princípov od základu, na ktorom majú stáť, a ktorým má byť práve Ježiš Kristus.

Russel sa po menších peripetijách napokon dostáva do obdobia konca dvadsiateho storočia. Zažíva na vlastnej koži do akého morálneho rozkladu sa dostala západná spoločnosť, po tom, čo pre väčšinu prestalo byť dôležité čo hovorí a prikazuje Boh.

Dráma / Rodinný / Sci-Fi
USA, 2002, 95 min
Réžia: Rich Christiano;
Hrajú: Hal Linden, Jennifer O’Neill, Paul Rodriguez, Richard Riehle, Dan Campbell, Evan Ellingson, Kevin Downes;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.