Film: Time Changer (2002)

Dráma / Rodinný / Sci-Fi
USA, 2002, 95 min
Réžia: Rich Christiano
Hrajú: Hal Linden, Jennifer O’Neill, Paul Rodriguez, Richard Riehle, Dan Campbell, Evan Ellingson, Kevin Downes;

Príbeh sa odohráva pred mnohými rokmi v minulosti, v 19. storočí. Russel Carlisle je profesorom na biblickej škole a napísal knihu, ktorá sa stala predmetom významného sporu medzi ním a profesorom Norrisom Andersonom. Príbeh poukazuje najmä na morálny posun a dvojtvárnosť spoločnosti i príslušníkov Cirkvi za posledné desiatky rokov.

Dej filmu
Russel napísal knihu, ktorej jednou z tém je propagácia a výučba morálnych noriem daných skrze Ježiša Krista všetkým ľuďom. Russel predkladá v knihe názor, že stačí podporovať Ježišove morálne princípy pre dobro spoločnosti bez toho, aby sme povedali od koho pochádzajú. S tým nesúhlasí učenec menom Norris, ktorý nechce svojou autoritou podporiť vydanie tejto knihy. Upozorňuje na to, že takýto postoj povedie k relativizácii morálnych princípov vo vnímaní ľudí. Russel s tým nesúhlasí a preto ho Norris nahovorí na cestu do budúcnosti, vďaka ktorej bude mať možnosť zakúsiť kam vedie oddeľovanie morálnych princípov od základu, na ktorom majú stáť, a ktorým má byť práve Ježiš Kristus. Russel sa po menších peripetijách napokon dostáva do obdobia konca dvadsiateho storočia. Zažíva na vlastnej koži do akého morálneho rozkladu sa dostala západná spoločnosť po tom, čo pre väčšinu prestalo byť dôležité čo hovorí a prikazuje Boh.
Zvykanie si na život v budúcnosti nie je vždy pre Russela jednoduché, napríklad aj kvôli množstvu techniky, ktorá je pre neho veľkou neznámou. Okrem toho zažíva rôzne druhy rozmohnutého sebectva, zvrhlosti a odsúvania Boha na okraj záujmu.
Vo filme je najmä v závere poukázané tiež na to, čo by malo byť v živote dôležité a vďaka čomu je možné nájsť cestu k večnému životu s Bohom.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment