Film: Johnny: Everyone Has a Special Mission (2010)

Príbeh o misii malého Johnnyho, ktorý postupne umiera, ale napriek tomu prináša nádej, lásku a vieru do života rodiny, ktorá je postihnutá veľkou tragédiou.

Film_Johnny_Everyone_has_Special_Mission

Dej filmu

Johnny je mladý chlapec, ktorý postupne umiera na rakovinu. Žije v zariadení pre deti bez rodičov, pretože stratil rodičov ešte ako malé dieťa pri autonehode.

Niekoľko mesiacov pred smrťou spoznáva doktora Drew Cartera, ktorý má manželku a dcéru. Pred nejakým časom im zomrel syn a túto stratu najhoršie znáša Drewova manželka.

Drew sa spriatelí s Johnnym natoľko, že má záujem na tom, aby mohol u nich bývať. Problém je však v Drewovej žene, ktorá je z emocionálnych dôvodov striktne proti tomu.

Po viacerých problémoch Johnny napokon strávi nejaký čas v Drewovej rodine, ale neskôr ho Drewova žena pošle preč. Nakoniec sa však aj ona do istej miery uzdraví zo svojho citového zranenia a prichádza po Johnnyho, aby mu aspoň na krátky čas pred smrťou darovala domov.

Dráma
USA, 2010, 88 min
Réžia: D. David Morin;
Hrajú: Jerry Phillips, Musetta Vander, Lonnie Colón;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Viac krát väčší výstrih.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Vykašliavanie krvi.
Iné: Relatívne náhle premeny ľudí, čo sa týka vierovyznania.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.