Film: Šanca na prežitie (2010)

Film Šanca na prežitie je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Svojský a excentrický doktor zapálený pre vedecký výskum nového lieku a cieľavedomí rodičia, ktorí chcú zachrániť svoje dve deti trpiace ojedinelým genetickým ochorením. Niekedy dosť explozívna kombinácia, inokedy tím, ktorý prekonáva aj nemožné.

Film Ťežká rozhodnutí 2010

Dej filmu

Ocitáme sa v príbehu trojčlennej rodiny, ktorej dve deti trpia vážnym ochorením. Sú pripútané na vozíček, pretože s ich ochorením je spojená svalová dystrofia, ktorá spôsobuje, že ich prestávajú poslúchať postupne všetky svaly v tele.

Ich čas sa kráti a zostáva im len niekoľko mesiacov života. Otec rodiny sa rozhodne konať a vyhľadá doktora, o ktorom sa dozvie, že sa venuje výskumu lieku práve na chorobu, ktorou trpia jeho deti.

Problém je, že sa jedná o výskum primárne v teoretickej rovine. Pre dosiahnutie reálnych výsledkov a získanie lieku bude potrebné získať desiatky miliónov dolárov.

Peniaze však nie sú jediný problém. Do cesty sa im postaví vypočítavosť a chamtivosť ľudí stojacich za biotechnologickými a farmaceutickými spoločnosťami.

Film o otcovi, ktorý urobil všetko pre záchranu svojich detí. Film o tom, že keď ste už blízko cieľa, veci sa veľmi ľahko otočia o 180 stupňov.

Dráma

USA, 2010, 100 min

Názov v iných jazykoch: Liek pre naše deti / Ťežká rozhodnutí / Extraordinary Measures

Réžia: Tom Vaughan;

Hrajú: Harrison Ford, Brendan Fraser, Keri Russell, Diego Velazquez, Jared Harris, Patrick Bauchau, Dee Wallace, Courtney B. Vance, Derek Webster, Lily Mariye;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita: 1x scéna láskajúcich sa manželov. Asi dve ďalšie scény bozkávajúcich sa manželov. Žena v šatách na ramienka, viac krát s dekoltom alebo v kratších šatách vo vysokých topánkach.
Násilie a brutalita: 

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
 Nadávka “kretén”. Viac krát rôzne podoby brania Božieho mena nadarmo. 1x expresívne vyjadrenie o “servírovaní gúľ v aspiku”. 1x nadávka “kurva”. Viac krát “kruci”.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
 Asi 1x popíjanie v bare.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: 
Konštatovanie, že doktor má dve exmanželky. Občasné arogantné až hulvátske správanie sa doktora.
Vhodnosť pre deti od:
 15

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.