Film: Chlieb z neba / Pane dal Cielo (2018)

Film ukazujúci, že z nášho ľudského pohľadu nemusí byť vôbec jednoduché rozsúdiť, kto si zaslúži dotyk neba a kto nie. Každý z nás padá do väčších alebo menších hriechov, rozhodujúce však je dokázať vstať. Snaha o zmenu, respektíve pokánie je tou silou, na ktorú film Chlieb z neba dáva dôraz ako na rozhodujúci faktor na našej ceste.

Movie Pane del Cielo 2018

Dej filmu

Bezdomovci Lilli a Annibale nájdu plačúce dieťa odložené v kontajneri. Berú dieťa do najbližšej detskej nemocnice, ale tam žiaden z lekárov alebo zdravotných sestier dieťa nevidí.

Čoskoro zistia, že mnohí iní ľudia dieťa vidia podobne ako oni. Mnohí ďalší však nie. Z nejakého dôvodu je dieťa pre niektorých neviditeľné a pre ostatných viditeľné.

Mimoriadna udalosť sa rýchlo šíri a čoskoro začnú o nej hovoriť novinári a médiá. Tento pozoruhodný vydarený film získal na festivale Mirabile Dictu 2018 cenu za najlepší film a najlepšiu réžiu.

Dráma / Komédia
Taliansko, 2018, 100 min
Réžia: Giovanni Bedeschi;
Hrajú: Paola Pitagora, Emanuela Garuccio;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: 1x záber na ženu v minišatách.
Násilie a brutalita: Zbitie bezdomovca mladými mužmi.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Nadávanie druhým ľuďom do hajzlov.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Viac krát pitie vína bezdomovcami až do stavu opitosti.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.