Film: Vstaneme na úsvite – sila priateľstva / Za úsvitu vstaneme / Ci alzeremo all’alba (2019)

Príjemný rodinný film o dvoch chlapcoch a ich dobrodružstvách pri hľadaní informácií o svätcovi Pátrovi Piovi z Pietrelciny. Zaujme najmä mladších divákov, ktorým ponúka možnosť dozvedieť sa o viacerých pozoruhodných udalostiach zo života Pátra Pia, muža zázrakov.

Film_Za_usvitu_vstaneme_2019

Dej filmu

Luca je dvanásťročný chlapec zo San Giovanni Rotondo. Býva s rodičmi a svojou mladšou premúdrelou sebavedomou sestrou Mirandou. Má kamaráta Sebastiana zo San Marco in Lamis. Sú to dvaja zvedavci, ktorých spája sila priateľstva. Vydávajú sa na cestu objavovania životných príbehov Pátra Pia a jeho zázrakov.

Luca a Sebastian sa podujmú spolupracovať na rozhovoroch s ľuďmi, ktorí osobne zažili Pátra Pia. Rozhovory chcú zhrnúť do jedinečnej knihy svedectiev o tomto talianskom svätcovi.

Sebastian má chorú mamu a otca, ktorý sa pokúša životné ťažkosti utápať v alkohole. Kamarátstvo s Lucom a projekt knihy rozhovorov mu pomáha prekonať ťažkú etapu života jeho rodiny. Pomoc pre svoju rodinu hľadá Sebastian aj u Pátra Pia.

Komédia / Dráma
Taliansko, 2019, 95 min
Réžia: Jean-Marie Benjamin;
Hrajú: Mariano Barnabà, Amalia Bisceglia, Michele Buenza, Stefano Campanella, Gabriella Campanile, Luigi Ciavarella, Pio Cisternino;

.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: 

Násilie a brutalita: 

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Asi tri krát božekovanie.

Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pár krát pripitý otec.

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: 

Iné: Drzé správanie voči otcovi.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 12
Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.