Film: Vánoční koleda / Christmas Carol (1999)

Dráma / Fantasy
USA, 1999, 95 min
Réžia: David Hugh Jones
Hudba: Stephen Warbeck
Hrajú: Patrick Stewart, Richard E. Grant, Joel Grey, Ian McNeice, Saskia Reeves, Dominic West, Kenny Doughty, Laura Fraser, Celia Imrie, Jeremy Swift, Ben Tibber, Charlotte Brittain, Elizabeth Spriggs;

Film o hľadaní šťastia a o zmysle života. Príbeh poukazujúci na premrhávanie života bez lásky a na pomýlenosť lásky k peniazom. Spracované na základe knihy od Charlesa Dickensa.

Dej filmu
Jacob Marley a Ebenieser Scrooge boli partnermi v spoločnej firme. Po smrti Jacoba má Ebenieser Scrooge záujem pokračovať v hrabaní ďalšieho a ďalšieho majetku. Scrooge je sebecký, chamtivý a zatrpknutý človek, ktorému sú ľahostajné životy ostatných ľudí. Neslávi dokonca ani Vianočné sviatky, pretože má plnú hlavu starostí o zveľaďovanie svojho bohatstva. Nedokáže sa tešiť zo života. Nie je ochotný sa podeliť o svoj majetok ani s núdznymi.
Sedem rokov po Jacobovej smrti príde Jacobov duch za Ebenieserom, aby ho varoval pred premrhaním zvyšku života. Následne počas ďalších dní ho traja duchovia prevedú po jeho minulosti i pre neho skrytej prítomnosti, ale aj času po smrti a je mu odhalené čo by mnohým ľuďom jeho smrť priniesla. Je konfrontovaný s tým ako upadal jeho charakter a zároveň s príkladnou dobrotou mnohých ľudí, s ktorými sa počas života stretol.
Napokon ho tieto okolnosti zmenia natoľko, že sa stane veľkým dobrodincom v ich meste.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Bozkávanie sa mladého Ebeniesera s jeho priateľkou. Bozkávanie sa mladého páru pri spoločenskej zábave. Veľký výstrih a vypnuté prsia v prípade niekoľkých žien.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 1x “pre Krista Pána”.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pitie vianočného punču.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Niekoľko strašidelných scén s duchmi.
Iné: Bezohľadné správanie voči druhým.
Vhodnosť pre deti od: 12

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment