Film: Nic nás nerozdelí / The Impossible / Lo Imposible (2012)

Príbeh postavený na skutočných udalostiach z roku 2004 rozpráva o incidente, kedy vlna tsunami narazila na pobrežie Thajska a ďalších štátov v oblasti Indického oceána a vyžiadala si viac ako dvestotisíc životov. Hlavnými hrdinami je rodina Henryho a Márie, ktorí sa stali účastnými tejto tragédie.

Film_Nic_nas_nerozdeli_The_impossible

Dej filmu

Dej začína odletom Henryho, Márie a ich detí na dovolenku do Thajska, kde sú ubytovaní v peknom hotely neďaleko pobrežia Indického oceána. Ich oddychové chvíle nečakane naruší príchod tsunami, ktoré zmení krajinu na nepoznanie.

Film sa sústredí na Máriu a jej staršieho syna ako bojujú o prežitie. Najskôr vo vlnách samotného tsunami a neskôr v ošetrovni kam sa dostáva Mária vo vážnom stave a nie je isté či prežije.

Film ukazuje obetavosť ľudí v ťažkej situácii, ktorí napriek ťažkostiam, ktoré majú sami so sebou, sú ochotní podať pomocnú ruku aj iným, ktorí to práve potrebujú.

Katastrofický / Dráma / Thriller / Akčný
Španielsko 2012, 113 min
Réžia: Juan Antonio Bayona;
Hrajú: Naomi Watts, Ewan McGregor, Tom Holland, Marta Etura, Sönke Möhring, Geraldine Chaplin, Oaklee Pendergast, Samuel Joslin, Ploy Jindachote, Harry Holland, Bonnie Zellerbach;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Po vlne cunami je doráňanej Márii v dotrhanom oblečení vidieť v asi dvoch krátkych záberoch odhalený prsník. Niekoľko krát na začiatku filmu záber na ženy v plavkách alebo krátkych nohaviciach alebo mužov s odhalenou hruďou. Bozk medzi manželmi.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Príchod tsunami a boj aktérov filmu o život. K tejto udalosti sa film viac krát vracia.
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.