Film: Little Boy / El gran pequeño (2015)

Komédia / Dráma / Vojnový
USA / Mexiko, 2015, 100 min
Réžia: Alejandro Gomez Monteverde;
Hrajú: Jakob Salvati, David Henrie, Emily Watson, Michael Rapaport, Kevin James, Tom Wilkinson, Ted Levine, Ben Chaplin, Cary-Hiroyuki Tagawa, Abraham Benrubi;

Nádherný a dojímavý príbeh chlapca, ktorý prichádza o otca kvôli jeho odchodu do vojny. Stále dúfa a verí v jeho návrat. Film od tvorcov filmu Bella rozpráva o sile viery, lásky, rodiny a priateľstva. Film nesie aj silné antirasistické posolstvo.

maly-chlapec

Dej filmu
Little Boy je malý chlapec, ktorého kvôli jeho malému vzrastu šikanujú a označujú rôznymi urážlivými a uštipačnými nálepkami. Má milujúceho otca, ktorý venuje synovi čas, počas ktorého spolu zažívajú rôzne zaujímavé dobrodružstvá. Je druhá svetová vojna a otec Little Boya odchádza do boja proti Japoncom. Rodina sa po čase dozvie, že bol zajatý Japoncami a nič viac o ňom nevedia. Little Boy sa spoznáva s miestnym Japoncom Osimotom. Tohto Japonca nenávidí celé mestečko, napriek tomu si obaja postupne budujú priateľstvo. Little Boy pozná tiež miestneho kňaza, ktorý mu pomáha nestrácať nádej a vieru napriek ťaživým okolnostiam vojnových udalostí. Záver filmu sa síce trochu zamotá, ale film končí happyendom.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita: Zabitie muža v boji medzi samurajmi. Zastrelenie vojakov pri ostreľovaní japonského tábora. Ohrozovanie zbraňou Japonca Osimota a prejavy nenávisti voči nemu. 1x bitka medzi chlapcami. Zhodenie atómovej bomby na Hirošimu preplietajúce sa s radosťou miestnych ľudí z blízkeho skončenia vojny.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 1x opíjanie sa staršieho brata. Pitie a fajčenie mužov v krčme.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment