Film: Apoštol / L’Apôtre (2014)

Príbeh mladého francúzskeho moslima menom Akim, ktorý po svojej konverzii ku kresťanstvu zažíva na jednej strane rôzne útoky, na druhej strane lásku svojej rodiny, ktorá sama trpí Akimovým rozhodnutím.

Film_l-apotre_2014

Dej filmu

Mladý moslim Akim sa má stať imámom. V tom čase je konfrontovaný s vraždou v neďalekom susedstve a s katolíckym kňazom, ktorý Akima oslovuje svojim príkladom odpustenia.

Akim sa navyše spriatelí s jedným mladým katolíckym párom a cez nich sa dostáva k stretnutiam s kňazom, ktorý mu zodpovedá viaceré jeho otázky.

Keď Akimova rodina zisťuje, že sa stretáva s kresťanmi, dávajú mu najavo odpor. Časom, keď Akim konvertuje ku kresťanstvu zažije násilné útoky zo strany svojich bývalých moslimských spoluvercov.

Napriek všetkým ťažkostiam, prežíva Akim skrz život s Kristom slobodu a pokoj.

Dráma
Francúzsko, 2014, 117 min
Réžia: Cheyenne Carron;
Hrajú: Salah Sassi, Brahim Tekfa, Fayçal Safi;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Pár krát ženy v obtiahnutých nohaviciach.
Násilie a brutalita: Zadusenie mladej ženy v úvodnej scéne. Viac krát bitka Akima s bratom. 1x brutálne zmlátenie Akima kvôli jeho konverzii.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Asi 1x fajčenie a ponúkanie cigaretami. Pár krát pitie alkoholu.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 15

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.