Film: The Least of These: The Graham Staines Story (2019)

Skutočný príbeh o austrálskom misionárovi Grahamovi Stainsovi, ktorý sa stáva v Indii terčom skupín zameraných proti konverziám na kresťanskú vieru. Veľmi dobre spracovaný film ukazujúci hroznú tragédiu, ktorú však prekonáva sila lásky, nádeje a odpustenia na prekonanie nenávisti.

movie The Least of These The Graham Staines Story 2019

Dej filmu

Novinár Manav si nachádza novú prácu, za ktorou bol nútený sa presťahovať aj so svojou mladou rodinou. Za úlohu dostáva nachádzať dôkazy o nútených konverziách na kresťanskú vieru, ktoré sú v Indii nelegálne.

Zameria sa na Grahama Stainesa a jeho misiu. Na jednej strane vidí úžasné charitatívno-misijné dielo, ktoré Staines vybudoval a vytrhol tak mnohé osudy ľudí z rúk vražednej karmy.

Na druhej strane jeho presvedčenie o tom, že za tým všetkým nestojí úprimnosť, ale primárne snaha o konverzie miestneho obyvateľstva, ho doženie až k vyvolaniu útoku voči Grahamovi Stainesovi a jeho rodine. Staines síce spolu so svojimi synmi v roku 1999 zomiera, ale mnohé veci sa dostávajú do pohybu.

Film poukazuje na problematiku prenasledovania kresťanov vo svete.

Dráma / Životopisný
USA, 2019, 112 min
Réžia: Aneesh Daniel;
Hrajú: Aneesh Daniel, Sharman Joshi, Stephen Baldwin, Shari Rigby, Prakash Belawadi;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita: Podpálenie auta s Grahamom Stainesom a jeho synmi.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.