Film: Ježiš / Jesus (1979)

Asi najznámejší film o Ježišovi, ktorý neskĺza alebo len minimálne do režisérových fantázií. Film točený priamo v Izraeli v oblastiach popisovaných v Biblii. Film o najväčšom človeku, ktorý kedy žil. Film o človeku, ktorý bol zároveň vteleným Bohom.

Film_o_Jezisovi_Kristovi_1979

Dej filmu

Dej je reprodukciou Lukášovho evanjelia a radí sa medzi najvernejšie spracovania Ježišovho života. Tento film je najrozšírenejším a najprekladanejším kinematografickým počinom o Ježišovom živote.

Spracovanie Kristovho umučenia nie je v tomto filme vyobrazené príliš naturalisticky, takže je vhodný aj pre mladších divákov.

Príbeh sa odvíja od Ježišovho narodenia cez život Jána Krstiteľa, pokračuje Ježišovým pokúšaním na púšti a Jeho prvými verejnými vystúpeniami. Tu možno spomenúť povolanie apoštolov a rôzne Ježišove zázraky.

Dej filmu postupne smeruje k vyvrcholeniu Ježišovho života, ktorým bola smrť na kríži, Ježišovo zmŕtvychvstanie a nanebovstúpenie.

Dráma / Rodinný / Historický
USA, 1979, 117 min
Réžia: John Krish, Peter Sykes
Hrajú: Brian Deacon, Rivka Neuman, Joseph Shiloach, Niko Nitai, Eli Danker, Mosko Alkalai, Eli Cohen;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:

Násilie a brutalita: Ukrižovanie a bičovanie Ježiša.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):

Alkohol/Drogy/Fajčenie:

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:

Iné:

Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.