Film: Odvážlivci / Odvážní / Courageous (2011)

Film, v ktorom hlavnými hrdinami sú štyria policajti, ktorí sú zároveň otcami. Pri vedení svojich rodín čelia neraz ťažkým životným udalostiam a svojim slabostiam. Napriek všetkému sa rozhodnú bojovať, aby boli lepšími otcami. Jeden z najvydarenejších filmov, aké boli kedy natočené.

Chavier Odvazni film

Dej filmu

Hlavní hrdinovia, služobníci zákona čelia nebezpečenstvu každý deň. Sú konfrontovaní najmä s dílermi drog, ktorí do svojich radov vťahujú ďalších ľudí aj z ich blízkeho okolia. Boj proti organizovanému zločinu je ich každodenným údelom.

Títo muži sú zároveň otcami. Svoje otcovské úlohy si žiaľ nie vždy plnia tak, ako by bolo potrebné. Svoje otcovské roly a ich nenahraditeľný význam si začnú viac uvedomovať popri rôznych osobných stratách a zlyhaniach.

Cez otcovské stretnutia a svoj otcovský prísľub začnú budovať seba a svoje vzťahy.

Okorenením filmu je vtipná postava hispánca Chaviera, ktorý si hľadá prácu. S Božou pomocou sa mu podarí prácu nájsť a vďaka svojej príkladnej poctivosti dosiahne časom i povýšenie.

Dráma
USA, 2011, 124 min
Réžia: Alex Kendrick;
Hrajú: Alex Kendrick, Rusty Martin, Ken Bevel, Lauren Etchells, T.C. Stallings, Ben Davies, Robert Amaya, Angelita Nelson, Renee Jewell, Kevin Downes;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita: Dva krát ostrejšia bitka a raz prestrelka s postrelením.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Vyslovenie “sakra”.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Asi v troch scénach obchodovanie a manipulovanie s drogami.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.