Animovaný film: Leto s Marnie / Omoide no Marnie / When Marnie Was There (2014)

Animovaný / Dráma / Psychologický
Japonsko, 2014, 103 min
Réžia: Hiromasa Jonebajaši;
Hrajú: Sara Takacuki, Jó Óizumi, Hana Sugisaki, Šigejuki Tocugi, Kasumi Arimura, Susumu Teradžima, Nanako Macušima, Hitomi Kuroki;

Príbeh o zraneniach vo vzťahoch a uvedomení si, že každý si nesie svoje vlastné trápenia a že mnohí iní môžu mať aj ťažší životný príbeh ako my.

film When Marnie Was There

Dej filmu
Anna je utiahnuté zranené dievča, ktoré vyrastá u svojich pestúnov a uniká do sveta svojich kresieb a fantázie. Anna vo svojej prílišnej sebaľútostivosti vníma seba ako nepochopenú obeť. Nevidí pritom ako viacerým iným na nej záleží, ako ju majú radi a že vlastným trápením a ťažkosťami si v živote precháda každý jeden človek. Kvôli zdravotným problémom odchádza na leto k tete a ujovi do malej dediny na ostrove Hokkaidó. Tu sa spozná s Marnie, ktorá žije vo vile v zálive, kde rada chodí. Marnie postupne stále viac vťahuje Annu do víru tajomstiev a dobrodružstiev. Najväčšie pekvapenie spoznáva Anna až na konci, keď zisťuje, že príbeh o Marnie sa priamo dotýka aj jej vlastnej minulosti a jej rodiny. Cez tieto udalosti sa jej podarí objaviť vďačnosť a radosť zo života.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment