Poslední budú prvými

Dokumentárny film „Poslední budú prvými“ z roku 2023, od režiséra Branislava Valka, je o ľuďoch, ktorí sa obetujú pre posledných tohto sveta.

Na Slovensku je asi najznámejší charitatívno-misijný projekt vedený Mariánom Kuffom v Žakovciach. Existujú však aj viaceré ďalšie. Najväčší z nich vedie katolícky kňaz Vladimír Maslák pod záštitou OZ Dobrý Pastier, s centrálou v Kláštore pod Znievom, s pomocou množstva dobrovoľníkov a donorov.

Chorobou mnohých priemyselne vyspelých krajín je rast počtu ľudí, ktorí sú na okraji spoločnosti ako nepotrební, neužitoční, osamelí. Deti, dospievajúci, dospelí aj starí.

Na Slovensku existuje sieť komunít, kde nachádzajú títo „nepotrební“ ľudia prijatie, prácu a pokoj na zbavenie sa svojich zlozvykov a možnosť návratu do normálneho života. Film ukazuje veľkolepé dielo ako tieto komunity roky fungujú.

Video sa dá sledovať len priamo na službe Youtube, stačí sa prekliknúť cez okná nižšie.

Trailer:

text do filmu načítal Martin Kaprálik
hudba: Branislav Valko

réžia: Branislav Valko

© 2023 Branislav Valko
BM recording Studio Pajta

Dokumentárny film:

Vytvárajme v našich rodinách priestor, kde bude mať prvé miesto Ježiš Kristus a v našich životoch bude vládnuť Kristova láska a vernosť Jeho prikázaniam, aby bolo čo najmenej ľudí, ktorí budú musieť nachádzať vyslobodenie skrz projekty ako je OZ Dobrý Pastier.

OZ Dobry Pastier