Film: Slečna Potterová / Podivuhodný svět slečny Potterové / Miss Potter (2006)

Film je kronikou Potterovej spisovateľského obdobia, ktoré trvalo len desať rokov na začiatku 20. storočia. Životný príbeh úspešnej spisovateľky detských kníh, ktorej dielo sa dočkalo i divadelného a filmového spracovania.

Film_Slecna_Potterova_2006

Dej filmu

Beatrix Potterová je slobodná mladá žena, ktorá sa púšťa do spisovateľskej kariéry. Jej texty, určené pre detských čitateľov, dopĺňa typickými kresbami králikov.

Postupne sa rozbieha jej kariéra úspešnej spisovateľky. Podporu pre svoje diela nachádza v mladom podnikateľovi Normanovi. Časom sa natoľko zblížia, že sa rozhodnú zosobášiť. Beatrix sa za Normana nakoniec nevydá, pretože Norman podlieha ťažkej chorobe.

Po smrti Normana sa jej rúca svet. Beatrix sa však ukáže ako silná odhodlaná žena, ktorá nepodľahne ani ťažkému osudu, ktorý ju postretol v jej osobnom živote. Odchádza na vidiek, kde kupuje farmu a začína nový život.

Dráma / Životopisný
Veľká Británia / USA, 2006, 88 min
Réžia: Chris Noonan;
Hrají: Renée Zellweger, Ewan McGregor, Emily Watson, Barbara Flynn, Bill Paterson, Matyelok Gibbs, David Bamber, Phyllida Law, Lloyd Owen, Anton Lesser;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita: 1x bozkávanie sa snúbencov na železničnej stanici.
Násilie a brutalita: 
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Pár krát “pre Boha” alebo “Bože môj”.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 
Pár krát pitie vína.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Normanova sestra utešujúca Beatrix slovami, že má myslieť len na seba.
Vhodnosť pre deti od: 
7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.