Film: Mučen pro Krista / Tortured for Christ (2018)

Barbarstvo ateistického komunizmu sa prejavovalo po celom svete útokmi na ľudskú dôstojnosť a ľudský život. Film Mučen pro Krista poodhaľuje v 77 minútach zločiny, ktoré novodobý satanizmus páchal na kresťanoch a iných politických väzňoch. Tento silný príbeh ukazuje, čo to znamenalo, ešte pred niekoľkými dekádami aj u nás, skutočne sa obetovať pre nasledovanie Ježiša Krista.

Movie_Tortured_for_Christ_2018

Dej filmu

Richard Wurmbrand je luteránsky kresťan žijúci v Rumunsku. Po skončení vojny, si začína v jeho domovine upevňovať moc komunistická strana, ktorá sa snaží získať úplnú kontrolu nad kresťanskými cirkvami.

Tieto snahy sú spojené s množstvom demagógie. Richard sa rozhodne vzoprieť a pri jednom verejnom vystúpení zdôrazní potrebu nasledovať Krista, nie komunistickú stranu. Tým upriami na seba pozornosť štátnych orgánov, ktoré ho začnú sledovať.

Richard sa aj v týchto ťažkých podmienkach nevzdáva a spolu so svojou manželkou robia misionársku prácu ako sa len dá. Tlačia nové Biblie, ohlasujú radostnú zvesť Evanjelia aj medzi sovietskymi vojakmi alebo krstia konvertitov.

Výsledkom je, že o nejaký čas je unesený tajnou políciou a dostáva sa do väzenia. Tu zažíva hrozivé mučenie, no napriek tomu nestráca vieru a lásku aj k ľuďom, ktorí kresťanov nenávidia.

Dráma
USA, 2018, 77 min
Réžia: John Grootes;
Hrajú: Raluca Botez, Olimpia Malai, Vlad Radescu, Gabriel Rauta, Nicodim Ungureanu;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita: 
Viac krát je vo filme zobrazené mučenie bitím po chodidlách, pálením žeravým železom, viac krát bitie človeka. Bitie a zabitie chlapca železnou tyčou. Hodenie ženy v zime do ľadovej vody.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: 
Únos človeka, zatýkanie ľudí, neposkytnutie zdravotnej pomoci väzňom chorým na tuberkulózu.
Vhodnosť pre deti od: 
18

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.