Film: Bella (2006)

Veľmi pekný film, ktorý môže byť povzbudením v marazme tohto sveta. Hlavný hrdina José je prototypom správnej mužnosti a príkladom citlivého, gentlemanského jednania so ženami aj v dnešnom svete. José je muž otvorený láske a vďaka tomu dokáže vyriešiť aj takmer neriešiteľnú situáciu, v ktorej sa ocitla jeho priateľka Nina.

Film_Bella_2006_Verastegui

Dej filmu

Nina je vyhodená z práce. Šéfkuchár José, ktorý je bratom šéfa reštaurácie odchádza za ňou, napriek vyhrážkam svojho brata. Strávia spolu príjemný deň, počas ktorého sa dozvedajú o osudoch toho druhého.

José sa dozvedá, že Nina je tehotná a chce ísť na potrat. Nina nechce priviesť dieťa na svet do takej bezútešnej situácie, v ktorej sa nachádza, keďže ani otec dieťaťa nejaví o dieťa záujem.

José sa snaží Nine ponúknuť lepšie riešenie pre jej dieťa ako zabitie potratom. Pozve Ninu na návštevu jeho temperamentnej rodiny a zdôverí sa so svojou ťažkou minulosťou.

José je človek, ktorý si uvedomuje, že v živote je podstatné milovať a všetko ostatné je vedľajšie. Preto má pre Ninu veľkorysú ponuku.

Dráma / Romantický
USA, 2006, 91 min
Réžia: Alejandro Gomez Monteverde
Hrajú: Eduardo Verástegui, Tammy Blanchard, Ali Landry, Angélica Aragón, Jaime Tirelli, Ramon Rodriguez, Michael Mosley, Dominic Colon, Tawny Cypress, Alexa Gerasimovich, Dionne Audain;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Viac krát žena v šatách na ramienka. 1x tielko s väčším výstrihom.
Násilie a brutalita: Držanie ruky nad ohňom. Žena uvažujúca o potrate a predstavujúca si čakanie na potratový zákrok i situáciu po ňom.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): V hádke 1x vyslovenie „strč sa“. 1x nadávka „hajzel“. Asi 1x božekovanie.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pár krát fajčenie cigary. 1x tehotná žena fajčiaca cigaretu. Žena rozprávajúca ako v tínedžerskom veku prišla „zhúlená“ domov a ponúkla marihuanou aj svoju mamu.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Zrazenie malého dievčatka autom, čo má za následok jeho smrť. Šéf reštaurácie drezúrujúci svojich zamestnancov.
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.