Film: Uzdravujúca rieka / Healing River / Over the Rhine (2020)

Silný príbeh o uzdravujúcej sile kresťanskej viery a jej význame pri návrate na správnu životnú cestu aj pri vážnych životných momentoch a pádoch.

Movie_Healing_River_2020

Dej filmu

Matka Ingrid prichádza o syna Michaela pri autonehode. Zodpovedný za jeho smrť je Alec McCortland, mladý tínedžer pochádzajúci z dysfunkčného rodinného prostredia. Autonehodu spôsobí pod vplyvom narkotík a následne je umiestnený do prevýchovného ústavu.

Pozostalí sa musia dlhšie vyrovnávať s neodpustením až nenávisťou, ktorú pociťujú. Ingrid začne navštevovať Aleca v zariadení, kde je umiestnený a počiatočný odpor prechádza skrz súcit až k láske voči zúfalcovi Alecovi.

Alec kvôli vážnym duševným zraneniam nie je schopný žiť vyrovnaný život. Čaká ho dlhá cesta uzdravovania, na ktorej ho sprevádza nielen Ingrid, ale aj kňaz otec Peter.

Dráma
USA, 2020, 100 min
Réžia: Mitch Teemley;
Hrajú: Christine Jones, Michael Wilhelm, Rupert Spraul, Renika Williams;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: 1x žena v minisukni a pár krát v šatách na ramienka. Flirt mldého muža so ženami v bare. Bozkávanie sa dvojice zaľúbencov.

Násilie a brutalita: Rozbitie cudzej gitary. Bitie päsťou dos teny. Postrelenie človeka. Opis vraždy.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Pár krát nadávanie iným do psychopatov.

Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pitie alkoholu v podniku. Dva krát nákup drog.

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Zrážka chlapca rozbehnutým autom.

Iné: Žena zvažujúca predávkovanie liekmi. Ingrid silne prejavujúca svoju túžbu po pomste.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 18
Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.