Film: Hačikó – příběh psa / Hachiko: A Dog’s Story / Hachi: A Dog’s Tale (2009)

Dojímavý film, ktorý je americkou adaptáciou skutočného japonského príbehu o oddanom psovi menom Hačiko. Dej je milý i smutný zároveň, ale nie je smutný v negatívnom slova zmysle, pretože vernosť je určite krásna vlastnosť.

Film_Haciko_Pribeh_psa_2009

Dej filmu

Hačikó je neobyčajný pes, ktorý žije v rodine univerzitného profesora Parkera Wilsona. Svojho pána sprevádza každé ráno na vlakovú stanicu a popoludní sa vracia, aby ho privítal.

Jedného dňa však Parker zomiera a na stanicu sa už nevráti. Hačikó napriek úmrtiu svojho pána, deväť rokov verne čaká deň čo deň na tom istom mieste a dúfa v Parkerov návrat.

Legenda o vernej oddanosti psa svojmu pánovi a o tom, ako sa aj ten najobyčajnejší rituál môže stať tým najväčším a najčistejším vyznaním lásky.

Dráma / Rodinný
USA / Veľká Británia, 2009, 89 min
Réžia: Lasse Hallström;
Hudba: Jan A.P. Kaczmarek;
Hrajú: Richard Gere, Joan Allen, Cary-Hiroyuki Tagawa, Sarah Roemer, Jason Alexander, Erick Avari, Americo Presciutti, Bates Wilder, Robert Capron;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od:

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.